de 1 an am niste bubite mici pe penis

17-03-2007
ciprian15
Nu este medic/terapeut
ciprian15
am 15 ani...si de 1 an am niste bubite mici pe penis..care nu imi provoaca mancarimi si nici nu sunt rosii..sunt de culoarea normala a pielii... precizez ca sunt virgin... va rog frumos sami spuneti ce am? si cu ce unguient sau medicament poate sami treaca.. va rog numi spuneti sa merg la doctor ca no sa merg.. spunetimi cei care ati avut probleme asemanatoare ce ati folosit?..sau vreun medic de pe aici. deci repet inca odata: niste bubite mici pe penis care nu provoaca mancarimi si au culoarea pielii si nu am avut nici un contact sexual. va rog spunetimi ce medicament sami iau sau cu ce unguient sa ma dau..nu imi spuneti sa merg la doctor ca nu merg... astept rsp voastre.. multumesc
2 comentarii
0
18-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Raspunde la intrebarea : unde sunt localizate "bubitele", pe marginea glandului?
Ma poti lamuri si pe mine de ce ti-e frica de medic?
0
19-03-2007, ora 00:00
Amircea
Nu este medic/terapeut
Amircea
Buna Ciprian, nu pot sa-ti dau sfaturi medicale pt ca nu ma pricep, dar un mic sfat in ceea ce priveste "nu imi spuneti sa merg la doctor ca nu merg " pot si daca il accepti este bine pentru tine. Frica de doctor nu se justifica si mai ales cand vezi ca ai o poblema. Aceasta nu se poate rezolva decat apeland direct la sfatul medicului si nu la cei care au avut probleme asemanatoare. Un tratament pe care ti-l poate "prescrie" o alta persoana cu probleme asemanatoare poate sa-ti dauneze. Si intre noi barbatii fie vorba nu cred ca ai vrea sa ai probleme cu barbatia toata viata. Rusinea de a merge la doctor cu o astfel deproblema trebuie lasata deoparte. De acest lucru depinde sanatatea ta, precum si viitorul familiei tale. Si eu sunt doar pacient pe acest forum. Scuze ca m-am bagat "unde nu-mi firbe oala".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •