De 1 saptamana tot am diaree + oboseala ce tine de 3 zile incoace

15-06-2011
Robertttt
Nu este medic/terapeut
Robertttt
De 1 saptamana tot am diaree + oboseala ce tine de 3 zile incoace, sunt intr-o stare de stres profunda sa zic asa numai la asta ma pot gandi poate da am hiv. Actul sexual a fost protejat dar nu inteleg de ce prezint aceeleasi sintome ca hiv. Am citit pe internet ca poate fi si stresul.. (ma asteapta bacul...)
A trecut cam 3-4 luni de la actul sexual. Unde ma pot duce in Timisoara pentru a face un test sa vad.
2 comentarii
0
15-06-2011, ora 09:31
OMGSTFU
Nu este medic/terapeut
OMGSTFU
Poti sa mergi la orice laborator de analize pentru test HIV dar nu este necesar, infectia HIV de obicei este asimptomatica pana se declanseaza SIDA si asta se intampla la cativa ani de la infectare.

Problema ta este de alta natura. Poate fi de la alimentatie, de la suprasolicitare nervoasa etc. Distonia neuro vegetativa este des intalnita la persoanlele de varsta ta. Da o fuga pe la medicul de familie pentru diareea asta ca se trateaza.

Bafta la BAC!
0
15-06-2011, ora 16:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te mai gandi aiurea caci nu ai nici un HIV...mergi la farmacie si cumpara-ti o cutie de Ercefuryl si una de Imodium..Ia cate o pilula din fiecare, iar cand te culci la fel..fara cafea, ciocolata, sucuri, doar banane, orez si multa apa, ceai de menta...maine nu vei mai avea nimic.Testul il vei face dupa bacalaureat, dar mai mult ca sigur va iesi negativ. Concentreaza-te pe examen..nu stii ce inseamna SIDA ca boala, nu stii mai nimic despre evoluia ei si simptomele acestei boli ; ceea ce ai tu nu sunt consecinta infectiei cu HIV.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Diareea bebelușului
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Diareea cronică
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  •