de 10 luni nu folosesc prezervativ si nu am ramas insarcinata

06-08-2007
girl_17
Nu este medic/terapeut
girl_17
am 18 ani si as vrea sa stiu daca este cumva posibil sa fii ramas insarcinata. de 10 luni nu folosesc prezervativ in timpulu actului sexual si nu am ramas insarcinata.am o nelamurire...este posibil sa fii ramas acuma gravida ? dupa ce in 10 luni nu am ramas si pot spune k am facut dragoste si in timpul ovulatiei... oare sunt fertila ? va rog frumos ajutati'ma.mentionez ca am un ciclu neregulat cateodata vine ori mai tarziu cu 3 zile ori mai repede rareori la aceeasi data 2 luni consecutive.am dureri de burta ca si cand ar trebui sa'mi vina ciclul dar totusi nu vine nimic.poate am racit la ovare deoarece am stat in apa rece mai mult timp si am avut dureri de ovare dupa aceea.sper ca totusi nu sunt gravida... si in ultimu rand daca nu am ramas gravida in aproape 11 luni deja am impresia k nu sunt fertila si nu voi avea niciodata un copil :( help me pls. va multumesc
3 comentarii
0
06-08-2007, ora 00:00
girl_17
Nu este medic/terapeut
girl_17
am uitat sa spun ca mi'a intarziat stopul deja de mai bine de o saptamana.
0
11-08-2007, ora 00:00
katnia
Nu este medic/terapeut
katnia
pai puteai sa iti faci un test pana acum..
0
26-04-2011, ora 15:28
andreia91
Nu este medic/terapeut
andreia91
sunt insarcinata va rog ajutatima am avut ciclu p 14 martie si p 7 april am avut contact sexual cu un barbat si dupa 2 zile cu altul si akuma nu stiu al cui e copilul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •