de 2 ani a inceput sa ma doara in partea stanga jos la burta

27-09-2007
Claudiu93
Nu este medic/terapeut
Claudiu93
Buna ziua..am 15 ani sunt din craiova.de 2 ani a inceput sa ma doara in partea stanga jos la burta...dar asa cate un pic..nici nu am bagat in seama...tocmai acuma in urma cu cateva luni a inceput sa ma doara tot mai des...simt cateodata asa ca un fel de arzatura ca si cum s-ar rupe ceva acolo..dar mia spus un baiat ca dak ma doare acolo si testiculul pe partea aceea ma doare este hernie...ceea ce si mi se intampla...tot de 2 ani ma doare testiculul stang.tin sa va spun ca de decand eram mic ridicam greutati(pietre, tot felu de greutati)asta tin minte...si tin sa va spun ca fac exercitii fizice..(flotari, tractiuni, abdomene) >ESTE HERNIE?
2 comentarii
0
10-10-2007, ora 00:00
iullia
Nu este medic/terapeut
iullia
cel mai bine ar fi sa mergi la medic.Este foarte bine sa vorbesti cu parintii tai despre aceste probleme, ei iti pot fi foarte buni prieteni.Daca nu mergi singur, iti vei lua o piatra de pe suflet.HAI, DU-TE.
0
16-08-2008, ora 00:00
drAgon_smeu
Nu este medic/terapeut
drAgon_smeu
As dori un raspuns rapid va rog frumos.Deci am o umflutura in partea de sus a penisului.Nu este nici ca o nuca nici ca un grepfruit este ca o alunita sa zicem.Eu fac sport de performanta azi m-am fortat putin mai tare si a inceput sa ma doara.Deci Simtomele..sunt asa...Cand stau nu ma doare, cand ma ridic nu ma doare, pot chiar sa fac genoflexiuni., ma doare putin, adica nu durere dar simt disconfort cand ating.. Deci acuma Vreau sa stiu..este neaparat nevoie de operatie..Daca sar putea cumva fara..Daca este mai grav decat cred si va trebui operat...Va fi dezastros pt mine..va trebui pauza un an...Cea ce pentru mine, ca sportiv de performanta ar insemna un dezastru total.as pierde mii de euro.va rog sa ma instiintati..daca se poate fara interventie chirurgicala..si de Gravitatea problemei mele.Va rog.Multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: