de 3-4 zile secretia vaginala nu mai este normala

28-04-2013
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
de vreo 3 4 zile secretia mea vaginala nu mai e tocmai normala... imi lasa cate urme de sange...dar foarte putin...ca si cand as fi in ultima zi de menstruatie...e posibil sa fie insemnarea unei sarcinii? mi-am incept viata sexuala in urma cu vreo 2 ani..si nu am fost la nici un control pana acum.. mie teama si rusine putin...m-am simtit foarte bine, dar de cand am aceasta secretie sunt putin speriata... nu am nevoie de un copil acum.
5 comentarii
0
29-04-2013, ora 14:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
De la distanta nu se dau diagnostice si tratamente, mai ales ginceologice, mai ales ca ai "simptome" atat de generale si valabile pentru mai multe situatii.
Mergi la control, fa-ti un PAP, analiza secretiei si iti va spune ce ai si ce e de facut.
Dupa doi ani de viata sexuala e "foarte cazul" sa mergi la medic. Asta cu rusinea nu tine de civilizatie, mergem la medic nu numai cand bolim, ci sa prevenim, sa stam linistiti ca suntem sanatosi. Ginecologul vede zilnic macar 20 de femei, asta e mesria lui, deci jena ta nu are justificare, iar controlul este absolut nedureros.
Sanatate!
0
29-04-2013, ora 23:07
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
multumesc frumos pentru sfat! asa voi face...stiu ca sanatatea e mai importanta decat orice..si ca tot romanu prost... ma simt bine sunt sanatoasa!
0
01-05-2013, ora 15:19
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Trebuie sa mergi la medic, poate sa fie vorba de o afectiune ori o dereglare hormonala. Un chist ovarian, o rana, precum si o simpla dereglare hormonala poate da sangerari intre menstre. Acea secretie nu este normala, trebuie investigata neaparat.
0
04-06-2013, ora 23:03
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
am fost la doctor si ma diagnosticat cu vulvovaginita mi-a recomandat spalaturi cu tantum rosa la 3 4 zile..si mi-a spus ca am si colul putin iritat..sa speram ca nu e nimic grav si ca ma voi vindeca..:)
0
05-06-2013, ora 10:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Foarte bine ca ai ajuns la medic. Ti-a facut analiza secretiei si PAP?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •