de 3 ani de zile am scurgeri vaginale abundente, urat mirositoare

06-05-2015
Biannca95
Nu este medic/terapeut
Biannca95
Ma confunt cu o problema veche, neglijata crezand ca va trece de la sine.Cu timpul mi-am dat seama ca problema a devenit destul de serioasa.In primul rand am 19 ani, de 3 ani de zile am scurgeri vaginale abundente, urat mirositoare, zi de zi(nu pot sta fara protect slim)..ma doare cand urinez, urinez des, ma doare sub burta si inclusiv inauntrul vaginului.In urma cu un an am fost la ginecolog crezand ca am chist, dar spre fericirea mea sa dovedit a fi rezultat negativ.D-na ginecolog a simtit mirosul neplacut, i-am spus povestea mea pe scurt si dansei, iar in final spunandu-mi ca sunt la ovulatie si mi-a recomandat 5 zile de tratament cu ovule.Am tinut tratamentul dar am fost la fel ca si inainte..Sper rusinea mea am lasato moarta pana acum doua luni ce am mers iar la ginecolog, dandu-mi un tratament cu ovule si antibiotic..problema nu sa ameliorat nici dupa acel tratament.In urma cu o saptamana am mers iar da D-na ginecolog si mi-a prescris Flucovim, Betadine ovule si Zinnat..mi-a explicat si dansa ca trebuie sa merg la un medic ginecol
Og si sa-mi ia o proba din secretie sa vada ce fel de bacterie este..In caz ca nu-mi trece nici dupa acest tratament ma pot astepta la ce e mai rau stiind ca problema mea e atat de veche ?Va rog sa-mi dati cel mai mic raspuns..Mii de multumiri !
6 comentarii
0
07-05-2015, ora 13:41
Biannca95
Nu este medic/terapeut
Biannca95
Am fost azi la ginecolog, i-am spus tot ce am povestit mai sus, m-a pus pe masa si ma consultat.. mi-a recomandat Metronidazol Arena si Klion D ovule..ma asteptam sa-mi faca un ecograf sau cel putin sa-mi ia o lama dar se pare ca nu a fost nevoie.Incep tratamentul, sper sa ma fac bine dupa el !!
0
09-05-2015, ora 17:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce diagnostic v-a spus ca aveti ?
0
11-05-2015, ora 14:56
Biannca95
Nu este medic/terapeut
Biannca95
Vaginita...continuarea nu o tin minte pentru ca mi-a luat reteta la farmacie
0
11-05-2015, ora 17:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cum va mai simtiti ? Cum merge tratamentul ?
0
12-05-2015, ora 23:56
Biannca95
Nu este medic/terapeut
Biannca95
Scurgerile le mai am, probabil din cauza ovulelor..binisor ma simt, astapt sa termin tratamentul si sa trag o concluzie dupa
0
13-05-2015, ora 09:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In regula. Reduceti aproape complet dulciurile si branzeturile macar in aceasta perioada. Ele favorizeaza dezvoltarea bacteriei.

Daca puteti sa luati si probiotice care sunt niste culturi de bacterii bune care le mananca pe cele daunatoare organismului si sa va intariti sistemul imunitar.

http://forum.romedic.ro/prod/Alimente_care_intaresc_sistemul_imunitar_091038.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •