De 3 zile nu pot dormi!Sunt si insarcinata!Sunt disperata!

02-04-2012
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Buna dimineata...aceasta noapte este a 3 in care nu pot inchide un ochi, imi este somn dar nu pot dormi, simt ca nu am aer, tensiunea si pulsul sunt bune.
Sunt si insarcinata in 16 saptamani...Sunt disperata nu stiu ce pot face sa adorm am incercat cu Magne b6, dus cald dupa care un lapte cu miere cald si nimic...ma asez in pat sunt momentan linistita si cand dau sa atipesc sar ca arsa din pat, cu o neliniste, simt ca nu am aer...Am luat aseara un Calmolant si nimic...
7 comentarii
0
02-04-2012, ora 12:49
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mergi la medic neaparat, este foarte grav sa nu dormi atat de mult timp.
0
02-04-2012, ora 16:03
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
La ora 5 sunt programata la medicul psihiatru...sa vedem ce fac acolo...
De abia astept sa pot dormi si eu...
0
02-04-2012, ora 23:30
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Am fost la medic, a spus ca nu imi poate da nimic pt.faptul ca sunt insarcinata...sunt medicii care dau, bunica mea cand a fost insarcinata a trecut prin aceste stari, senzatia de sufocare, neliniste, nu dormea si i sa dat tratament, lua o pastila seara inainte de culcare, nu isi aduce aminte care era denumirea, doar isi aduce aminte ca era verde...
Ce pot face?Imi doresc din tot sufletul sa dorm, sa treaca aceste stari, simt ca innebunesc...
Unde sa merg cu cine sa vb.?
0
02-04-2012, ora 23:51
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu inteleg ce ai cautat la psihiatru. Ai avut probleme inainte de ramane insarcinata? Mergi la ginecologul care te are in evidenta, si el va.decide Cred ca esti disperata, este cumplit sa nu poti dormi, dar singurul medic care te poate ajuta este ginecologul.
0
03-04-2012, ora 12:14
mihai08
Nu este medic/terapeut
mihai08
http://www.youtube.com/watch?v=wQAjeN2iy9U
http://www.youtube.com/watch?v=7wbC2n-9FKIfeature=related
http://www.youtube.com/watch?v=XV_y_uj3toQfeature=related
uite asculta aceste sunete pe casti si stai calma...incearca sa iesi si la soare sa stai in natura linistita...valabil pt toti care au aceste simptoame.
0
03-04-2012, ora 13:44
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Relaxeaza-te si nu te mai gandi ca trebuie sa dormi, asa nu vei reusi, doar relaxeaza-te si bea lapte cald cu miere, mergi si fa o plimbare pe afara, si stai in pat linistita.
E posibil sa atipesti cate 10 minute fara ca tu sa iti dai seama, si tot e ceva.
Revino si spune-ne cum te mai simti.
0
03-04-2012, ora 22:57
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
In afara de ceaiurile sedative si suplimentele naturiste pe baza de plante, melatonina.. puteti incerca Formula complexa 8 de la Plantextrakt, e un remediu homeopat de incercat in situatia dv !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri care afectează somnul
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •