de 6 luni iau yasmin dar acestea imi dau stari de lesin

28-12-2007
geangu
Nu este medic/terapeut
geangu
am si eu o intrebare. de 6 luni iau yasmin dar acestea imi dau stari de lesin.am fost la medic si mia prescris mercilon intrebarea mea este cum sa le iau si daca au acelasii efecte adverse ca si yasmin stari de lenin pt ca sincer mie si frica sa le mai iau de ce imi dau stari de lesin nu le suporta corpul meu
2 comentarii
0
29-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mercilon conţine o doză mult mai mică de estrogen decât Yasmin, de aceea este mai puţin probabil să vă dea aceleaşi stări de leşin. Modul de administrare este acelaşi.
0
29-12-2007, ora 00:00
geomarz
Identitate neconfirmată
geomarz
Nu mai folositi anticonceptionale orale. Nu veti gasi nci o forma de amestec de hoemoni cae sa nuva faca rau. Faptul ca va face rau este un imbold sa nu le mai folositi.
Exista formule locale. Steriletul (cel mai simplu). vitamina C intravaginal inainte de orice si diferite formule pa care lemai stiu farmacistele batrine.
Afacerea cu anticonceptionale este mult prea banoasa la nivel mondial ca cineva sa se oboseasca sa va informeze de riscurile pa care le comporta.
Am o prietena care a folsot doi ani asa ceva (1980) si-a perdut 3/4 din ovare prin chist hemoragice caer au fost operate si cind a nascut a nascut un copil cu handicap.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • Starea de leșin - cauze, cum o recunoști, sfaturi, tratament
  • Ce se întâmplă atunci când leșinăm? (studiu)
  •