de aproape o luna am niste scurgeri de sange din vagin

19-01-2012
virusik
Nu este medic/terapeut
virusik
Buna ziua am o problema de aproape o luna am niste scurgeri de sange din vagin...am fost la o doctorita in prima faza mi a spus ca e sarcina extrauterina sau avort spontan..va dati sema ca m am speriat foarte tare..am fost la ecograf si mi -am facut o ecografie vaginala din care nu a reiesit vreo urma de sarcina..M am intors la doctorita si mi a dat tratament cu fluomixin ovule, niste fiole Tothema, Eficef si niste supozitoare Voltaren...Am urmat tratamentul..scurgerea s a oprit zile..dar acum a inceput din nou...nu stiu ce sa fac...stiu ca pare o prostie dar imi e frica sa ma duc iar la doctor..plus ca nici resursele financiare nu sunt..Va rog ajutati-ma
3 comentarii
0
19-01-2012, ora 21:14
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
cu trimitere de la medicul de familie - e gratuit-,
mergi la urgente sau intr-o policlinica.
Nu amana.
O seara faina!
0
20-01-2012, ora 13:56
th3odora
Nu este medic/terapeut
th3odora
Buna ziua,
Am si eu o problema, mai bine spus o nelamurire urmate de vreo 2 intrebari:
In lunile iunie, iulie si august am luat contraceptive; in sept. mia venit menstra pe 12, in oct. pe 16, iar in noiembrie si dec. pe 18 si imi tine cam 5-6 zile, iar dupa calcule reiese ca am un ciclu neregulat de vreo 30-32 zile.
Vreau sa raman insarcinata asa ca dupa calculele de fertilitate a reiesit ca as fi fertila intre 28-29 dec si 5-6 ian si m-am conformat (ca sa zic asa). Acum, intrebarile sunt; pot sa fiu insarcinata, DACA incepand cu 18 ian au inceput niste scurgeri rozali (foarte diluate la culoare), iar cand mergeam la wc imi curgeau... 'mace'/'mucus' transparent spre galbui cu urme de sange si mici ghegulete, la inceput (prima zi), iar apoi acele 'mace'/'mususi' au devenit de sange, iar scurgerile diluate s-au transformat in sange de culoare normala. Si, daca fac un test de sarcina, este afectat cu ceva rezultatul lui daca am aceste sangerari?
Va multumesc anticipat!
0
05-02-2012, ora 21:20
virusik
Nu este medic/terapeut
virusik
Am fost la doctor si mi am facut un tst Beta HCG astazi mi au venit rezultatele este1.20 si as vrea sa stiu ce inseamna asta daca stie cineva.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Sânge în scaun
  • Secrețiile vaginale
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •