de cate ori e normal sa faci sex pe saptamana-

10-11-2008
willy_198dj
Nu este medic/terapeut
willy_198dj
salut, am 28 ani, sunt casatorit de 4 ani si vreau sa va zic ca viata mea sexuala nu e cred io cum ar trebui sa fie, sotia mea nu prea este incantata de sex pt ea sexul inseamna odata pe saptamana sau chear de 3 ori pe luna, ceeia ce mi se pare ca m jenant, tin la ia foarte mult o iubesc, si ia zice ca ma iubeste foarte mult, dar din pacate nu prea are tangenta cu sexul, uneori ma simt foarte penibil, mie si rusine sa ma pun langa ia si sa incep sai demonstrez cat o iubesc pt ca uneori ma respinge ba zice ca e somn etc. credeti ca e normal sa fac sex cu ea de 3. 4 ori pe saptamana, consider ca suntem tineri si ca ar fi normal sa ne iubim mult mai des, sincer va zic ca ma face sa ma racesc fata de ia prin comportamentul ei, deocamdata e ea este prima mea iubire nu am mai avutnici o relatie cu alta persoana, credeti ca ar fi normal sa mai am relatii si cu alte femei? poate imi dati si mie un sfat in toata treaba asta
12 comentarii
0
10-11-2008, ora 23:43
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
unele studii stiintifice au aratat ca sanatos este de 2 ori pe sapt
sanatate
0
11-11-2008, ora 07:22
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Incearca sa vii acasa cu o floare, cu o mica atentie, astfel poate va mai uita de stress-ul cotidian si de problemele zilnice.Cand sunteti numai voi vorbeste cu ea despre aceasta problema si vezi care este parerea ei. Numai bine!
1
11-11-2008, ora 08:14
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Racirea sotie poate avea mai multe cauze.Cred ca asta ar trebui rezolvat prima oara nu gasirea unei amante.Unele dintre cauze ar fi comportamentul tau fata de ea, problemele de zi cu zi, oboseala etc.Femeile de obicei isi fac mai multe griji si asta nu-i da starea necesara pt a face dragoste atat de des.Asta este parerea mea fara a sti ce se intampla intre voi.Oricum normal este de cate ori simtiti nevoia(dar nu o data pe luna)
0
11-11-2008, ora 08:14
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
In ultima instanta puteti incerca si o consiliere de cuplu
0
11-11-2008, ora 08:57
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Scuza-ma am uitat sa-ti mai spun ceva.Parerea mea este ca e foarte normal de 3-4 ori pe saptamana, asta nu inseamna ca daca se intampla de 7 ori ar fi anormal.Fiecare are altfel de relatie dar stai linistit este ok
0
11-11-2008, ora 13:27
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
eu cred ca termenul de "normal"e cam relativ...Fiecare isi are propria"normalitate"...
0
13-11-2008, ora 11:22
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pentru "regenerarea" (si cand spun regenerare ma refer atat la energie cat si la "depozitul" de lichid seminal si spermatozoizi) se recomanda intretinerea unei relatii sexuale o data la patru zile!
0
26-11-2008, ora 15:56
andrushka00
Nu este medic/terapeut
andrushka00
Salut...si eu am 23 de ani si am o relatie de cca 2 ani aproape si de 1 an jumate stam impreuna insa dpdv sexual nu este asa cum imi doresc eu..in sensul ca se intampla 1data/sapt ceea ce nu'mi place pentru ca mi'as dori mai mult. La inceput cand am incercat sa expun situatia mi'a zis ca de ce nu fac eu "primu pas" adica sa dau eu de inteles...dar eu chiar i'am zis ca de obicei barbatul face asta..si ma rog au fost f multe discutii si se pare ca degeaba. In zadar incerc sa ma mimt singura, sa imi gasesc ocupatie si sa nu ma mai gandesc...nu stiu ce sa fac. Adevarul este ca pe de alta parte alte alte parti care ma incanta pentru ca stiu ca ma iubeste mult insa ma tem ca nu este suficient:( Doamne ce nasol poate fi:(
0
15-03-2010, ora 21:39
36man
Nu este medic/terapeut
36man
Salutari tuturor.
Vreau sa intreb un doctor, daca sunt casatorit de 8 ani si am un copil de aproape 4 ani, eu barbat 36, ea femeie 42, e normal sexul de maxim 2-3 ori pesaptamana? Sa cred ca are pe altcineva? Acuza oboseala tot timpul, se cunoaste ca o face fara placere. E normal? Poate colegele de site de sex frumos imi pot spune - daca nu sunt foarte solidare intre ele- cum pot afla daca ma inseala. Inainte - acum 5-6 ani era aproape zilnic...
Multumesc tuturor si o seara buna
0
21-04-2010, ora 10:01
sex
Nu este medic/terapeut
sex
este ciudat ca acum 5 ani era mai des, dar de ce nu incerci sa faci sex in fiecare seara inainte de culcare, eu sincer nu ma culc pana cand nu fac sex sau dragoste cu iubitul meu, cand el este obosit il provoc eu, ma urc pe el ii mangai penisul, il sarut si el nu va putea rezista fara sa ma citeasca ca pe o carte deschisa, si te rog sa ma crezi ca sunt f *deschisa * (sotul meu ma dezvirginat si el ma largit cat a vrut sunt a lui in totalitate si mai ales daca facem sex foarte des si in toate pozitiile)ca noi facem sex dimineata cand ne trezim sa incepem ziua cu bine, la amiaza in unele zile cand ne intalnim acasa si seara nelipsit.iar daca eu nu am chef sau sunt putin suparata el gaseste mereu cate o cale sa ma faca sa rad si ma surprinde mereu cu cate ceva placut, si nul pot refuza sa nu facem dragoste.incearca sa o saruti peste tot, sa o mangai, sai faci masaj peste tot sai mangai clitorisul cu limba, sa stii ca pt femei este foarte placuta senzatia, te simti nemaipomenit si chiar daca nu vrei, nu te poti abtine sa nu iti desfaci picioarele, cel putin eu ma excit foarte tare si mi se umezeste foarte tare vaginul, nu mai este nevoie de lubrifiant.Nu avem nici un copil, si nu folosim niciodata prezervativ, eu vreau sa o simt pe viu si sotul meu se simte mai bine fara prezervativ.
0
11-05-2010, ora 19:37
ciresik
Nu este medic/terapeut
ciresik
Buna Willi, sa stii ca sotul meu are aceeasi problema cu mine :D apetitul meu este ff scazut, (asa a fost mereu)Am 28 ani, iar el 30. El este primul si singurul barbat din viata mea, il iubesc avem copiii, totul este bine, doar ca apetitul meu scazut il frustreaza de multe ori.Am discutat deschis problema (noi 2) i-am explicat cum ma simt, mi-a explicat ca el ar face si de 3 ori pe zi, ma asteapta, ma mangaie, dar...Ce te-as sfatui, daca o lasi pe sotia ta cateva zile, pana la o saptamana, fara sa incerci sa faci sex cu ea, dar fii dragut, poarta-te frumos, discutati orice, dar abtine-te de la sex cateva zile bune, fara sa-i arati ca te-ar deranja, cred ca atunci ea ar lua initiativa.Mie asa mi se intampla, faptul ca sotul meu seara de seara vrea sa facem sex si ia el initiativa ma inhiba, iar daca ma lasa cateva zile fara sa faca aluzie ca ar vrea...atunci sar eu pe el:)) Am discutat cu el chestia asta o punem in practica si lucreaza.Si chiar daca uneori ia el initiativa si eu nu prea am chef, incerc sa-i fiu pe plac si sa stau la dispozitia lui pt ca ne iubim, si stiu ca are nevoie de mine, iar Dragostea inseamna daruire...Sper sa-ti fie de folos cuvintele mele.Nu incerca sa-ti cauti "solutii" in alta partenera!!
0
15-05-2010, ora 21:27
Oana018
Nu este medic/terapeut
Oana018
buna... am si eu o nelamurire.. daca o pereche incepe sa se sarute si fata se excita prea tare este posibil sa o doara ovarele... :-S ?????? dati un raspuns va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: