de cate ori e normal sa faci sex pe saptamana?

571 comentarii 1 2 ..... 151617 ..... 19 20 Înainte ›
0
10-06-2013, ora 19:03
tyson34
Nu este medic/terapeut
tyson34
Ma numesc Mihai sunt din Bucuresti si am 34 ani. Intampin aceeasi problema, eu am chef de sex si de cate 3-4 ori pe zi iar sotia mea abia abia accepta de 2-3 ori pe luna si atunci dupa primele 20-25 min vad ca se trage, se plange, ba ca o doare, ba ca o tin prea mult, ba ca se trezesc copii.Arat bine, la capitolul curatenie sunt extrem de atent chiar nu stiu ce sa mai fac, am incercat cu absolut tot ce se poate incerca si ea da vina pe faptul ca sta acasa cu copii si e obosita. Nu stiu ce sa mai fac am inceput sa ma uit dupa colegele de la servici.
0
18-06-2013, ora 08:31
B.Adrian 1990
Nu este medic/terapeut
B.Adrian 1990
Buna. Ma numesc Adrian am 23 de ani sunt casatorit de 2 ani si nu am copii deocamdata, sotia mea are 21 si avem o problema pe un subiect mai delicat si anume sexul.Amandoi lucram, eu 12 ore in ture si ea 8 ore, la inceput, inainte de a ne casatori si putin dupa faceam sex de 4-5 ori pe saptamana ceea ce era destul de ok si pe parcurs au existat niste probleme ca in orice mariaj, o problema care a tinut cam un an jumate si anume neglijanta, stateam la calculator sau faceam altceva in afara sa-i dau atentie sotiei mele, acum dupa o perioada de 3 luni ne intelegem foarte bine si ne iubim dar problema este ca nu am mai facut sex de aproape 3 luni si e destul de grav, ea imi spune ca nu stimte nevoia si ca e obosita.Am discutat problema ca doi oameni maturi si ea imi spune ca daca o mai presez cu problema asta o sa mai dureza inca 3 luni pana o sa facem sex si sa las totul sa decurga de la sine plus ca ea mi-a zis daca sunt asa de disperat dupa sex sa ma duc la prostituate si nu sunt genu sa o insel..Am incercat cu flori, cu vacante romantice, cu cine romantice si nimic, ne rezumam la cateva pupicuri pe buze inainte sa plecam la munca.Acum nu stiu ce sa mai fac si stiu ca are un servici destul de stresant dar de cate ori ne nimerim sa avem zile libere impreuna ea e ocupata cu altceva sau iese cu fetele in oras, pleaca la 7 seara in oras si vine la 3 noaptea acasa ceea ce nu e normal.Ma tot gandesc ca poate se razbuna pe mine din cauza neglijentei ce a durat dupa cum am spus un an jumate dar am decis sa stergem totul cu buretele si sa o luam de la zero dar tot fara sex si 3 luni fara sex e destrul de frustrant.Seara cand stam in pat ma vede ca sunt nervos, ma intreaba ce am ii spun ca hai sa ne giugiulim si noi si ea imi raspunde Nu! ca asta duce la sex si se intoarce cu spatele la mine si somn Daca poate cineva sa-mi dea un sfat ar fi bine.Multumesc!
0
30-06-2013, ora 21:59
advisor
Nu este medic/terapeut
advisor
Domnule Adrian,

Comportamentul sotiei dumneavoastra nu este corect si nici normal pentru un cuplu de tineri casatoriti.
Din pacate, este posibil, desi adevarul crud este greu de crezut, ca sotia dumneavoastra sa aibe pe altcineva (isi satisface necesitatile sexuale in alta parte).
Daca aceasta este situatia, pentru ca inca nu aveti copii, nu este grav (sigur veti gasi o alta femeie care sa va merite cu adevarat si cu care veti avea si copii).

Daca sunteti sigur ca va este fidela, spuneti-i ca un asemenea comportament nu mai poate fi tolerat (3 luni fara sex, intr-o familie tanara, este mult prea mult...).
0
01-07-2013, ora 08:10
B.Adrian 1990
Nu este medic/terapeut
B.Adrian 1990
Ati avut dreptate de 4 luni avea un amant, fostul ei si primul baiat la pat, noroc i-am prins impreuna si ii multumesc lui dumnezeu ca altfel ma ducea cu zaharelul inca cateva luni bune.Acum am dat-o afara din casa si DIvort! Multumesc de raspuns
0
08-07-2013, ora 14:48
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
O cauza a lipsei de dorinta sexuala a sotiei este ca are pe altcineva. Eu am patit ceva similar. Desi aveam mare grija sa fie satisfacuta sexual se eschiva din ce in ce mai des... Femeile au talent extraordinar de a-si ascunde relatiile extraconjugale... Ani de zile nu mi-am dat seama ca ma inseala... Femeia, in 99, 9 la suta din cazuri, se implica emotional in relatia ei extraconjugala. Pur si simplu, oricat de bine te-ai purta cu ea, are doar momente in care iti cedeaza, dint-un soi de vinovatie, dar de fapt are doar sila sau mila de tine ca barbat. Sta cu tine mai degraba din motive materiale sau comoditate. Te intrebi unde sunt banii ei: poate ajunge chiar sa cheltuiasca cu amantul mai mult decat el cu ea...
0
08-07-2013, ora 14:57
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
Aveti mare grija si ce fac nevestele voastre pe net. Cand vedeti ca sta pe calculator dar sterge cu grija istoricul navigarii. Cand vedeti ca telefonul ei a devenit cel mai valoros obiect personal si il tine mereu pe langa ea... merge cu el si la baie... SIGUR ARE O RELATIE.
Dar viclenia ei este pe masura. din cand in cand, dupa ce a avut grija sa curete cu atentie mesaje, numere suspecte etc din el vi-l lasa intentionat prin preajma si pleaca suficient de mult in alta camera ca sa verificati, ca sa nu descoperiti nimic suspect si sa uitati banuielile. Oricum numarul amantului il are in memoria ei si il formeaza de fiecare data... sau il are trecut ca nume de femeie in agenda telefonului.
0
08-07-2013, ora 15:06
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
Eu in cele din urma i-am pus un mic reportofon in camera, avantajat si de faptul ca ea are/avea somn profund dimineata. Trebuie un loc unde ea nu umbla. Bateria tinea pana 15-16 ore de functionare continua... Ce am descoperit m-a lasat masca: avea trei tipi nu unul. Subiectele principale erau sexuale (iar mie imi tinea mereu teorie ca vreau prea mult sex). Dar totul era la un asa nivel incat nu-mi venea sa cred ca asta e nevasta mea: avea nume pentru membrele sexuale ale acestor amanti si ii intreba ce fac... Ii provoca sa se masturbeze la telefon. Le spunea prin telefon cand e dezbracata in fata oglinzii. Planificari de pozitii sau de muscaturi orale pentru intalnirea viitoare... Vorbea pe rand cu ei... Nu stiu daca ei stiau unul de altul... Unul din ei era insa la mare distanta si isi planificau reintalnirea la mare, de exemplu, unde ea merge (in afara de concediul nostru) si a doua oara cu un grup de copii in tabara...
0
11-07-2013, ora 20:03
B.Adrian 1990
Nu este medic/terapeut
B.Adrian 1990
Acum dupa o pauza de 2 saptamani ea doreste sa ne impacam si isi cere scuze mai mereu dar eu nu stiu ce sa fac, daca m-a inselat cu fostul care inca tine la el, poate il iubeste si poate sa ma insele iar si chiar nu stiu ce sa fac, eu inca mai tin la ea ca na am mancat amandoi din aceeasi paine si cativa prieteni mai in varsta(35-40 ani) mi-a zis sa-i mai dau o sansa dar ideea e ca o sa am razboi cu parintii mei.Ce imi recomandati sa fac?eu i-am zis ca daca ne impacam si ma inseala iar probabil o sa fac puscarie.Stiu ca in primul rand trebuie sa se comporte ca o sotie adevarata si apoi sa isi ceara scuze parintilor mei, acum vorbind despre sex, cu ala s-a culcat cam dupa o saptamana dupa ce s-au vazut si banuiesc ca intre noi o sa dureze mai putin de o saptamana asta daca ma iubeste cu adevarat, parerea mea, de data asta sunt dispus sa apelez si la un detectiv particular sau la un prieten care sa o mai spioneze din cand in cand.Deci ce spune-ti, sa o o iert si sa mai incercam sau nu?
0
12-07-2013, ora 09:58
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
Pentr B.Adrian 1990
Crede-ma, o femeie care se comporta asa nu doar ca nu te respecta, dar nu are nici macar mila de tine...
In trei luni facea sex cu tine, fie si numai din obligatie, din mila etc. Nu te poate tine asa cu lunile si sa iti mai spuna ca o presezi. La varsta voastra chiar si la o frecventa de 2-3 ori pe saptamana nu trebuie sa se simta... presata.
Cauza e evidenta: are pe cineva, un amant si tu aproape nu mai contezi ca barbat pentru ea. O femeie nu este capabila sa renunte la amant doar pentru ca tu ai aflat. Pur si simplu isi secretizeaza mai mult relatia cu el. Comportamentul sexual fata de tine o tradeaza ca te considera doar coleg de camera. Punct.
Oricat o iubesti, cu cat cedezi mai mult cu atat o dezgusti mai mult. Singura solutie este divortul. Daca o iubesti prea tare (desi nu merita) poti incerca o solutie in forta pentru a o rupe de el. Dar asta doar daca depinde financiar de tine.
Sau sa astepti, cine stie cat timp, sa apara o ruptura intre ei... In acest caz e posibil, daca nu se poate impaca cu el, sa caute alt amant pentru a-i umple golul lasat de el, nicidecum sa te reiubeasca pe tine. Asteptand, vei suferi enorm poate ani chiar zeci. In plus vor aparea aspecte noi: vei incepe sa ai banuieli ca-ti pune ceva in mancare sau bautura sau ca pleaca intr-o zi cand nu esti acasa si gasesti casa goala etc...
0
12-07-2013, ora 10:25
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
Referitor la ideea reimpacarii eu personal am indoieli ca a renuntat definitiv la el.
Poti incerca sa o aduci inapoi acasa daca esti sigur ca nu are alte ganduri ascunse: recuperari de bunuri care nu i le-ai dat sau chiar sa te usureze de altele...
Daca te impaci nu mai aduce vorba de ce s-a intamplat. Trebuie sa te porti tandru cu ea. Daca nu-ti raspunde la fel nu e bine.
Cand o saruti de exemplu, nu trebuie sa stea ca o gaina moarta... Trebuie sa o simti ca raspunde patimas, asa cum face cand e cu amantul. Daca simti ca abia asteapta sa se desprinda din bratele tale, daca evita in continuare sa faceti dragoste nu prea mai o poti recupera...
Si nu uita ca femeia cand iubeste nu ezita sa aiba initiativa... Sa-ti vina singura in brate... sa te sarute chiar si cand citesti ziarul etc. Simti cand te iubeste...
Referitor la spionat : e bine ca stii cum stau lucrurile, dar in relatia cu ea oricum e grav cand nu mai este incredere
Daca afla ca o spionezi se va instraina si mai mult de tine, caci femeia cand inseala nu are regrete fata de ea insasi. Pur si simplu crede ca are dreptul la fericire si ca tu stai in calea acestui "drept" al ei... Oricum nu o spiona chiar acum. Las-o sa creada ca o crezi, ca nu te mai intereseaza ce a fost. Vezi cum se comporta cu tine. Nu lasa nicio impresie ca o mai banuiesti. Cand vigilenta ei va scadea atunci e momentul.
0
12-07-2013, ora 10:43
lucidd
Nu este medic/terapeut
lucidd
In spionat trebuie metodic. Nu sari direct la cheltuit cu detectivi particulari. Pentru a se putea intalni cu amantul are nevoie de un mijloc de comunicare: telefon sau/si internet. In cazul tau ei se cunosc bine si de mult. Probabil comunica prin telefon.
Incerca sa stii programul lui. Cam la ce ore poate vorbi cu ea. Si sa poti inregistra cu un mic reportofon bine plasat in camera ei, sa nu-l poata descoperi. Iti trbuie unul cu durata mare inregistrare, si sa- poti recupera usor pentru salvare inregistrari si reincarcare baterii. Sunt si modele cu card si cu baterie R3. Nu folosi baterie, ci acumulator.
0
12-07-2013, ora 17:37
B.Adrian 1990
Nu este medic/terapeut
B.Adrian 1990
Merci de raspuns...am vb cu ea despre impacare si a zis ca are o relatie destul de stabila cu ala si deocamdata nu poate fi nimic intre noi si mi-a zis sa-mi vad de viata mea deocamdata, sa-mi gasesc pe altcineva si daca soarta vrea sa fim impreuna atunci o sa fim si mentionez ca tot amana divortul, ea a zis ca o se ne mai vedem la o cafea sau o tigara adica sa pastram o oarecare legatura si chiar nu stiu ce sa fac.
0
13-07-2013, ora 15:48
B.Adrian 1990
Nu este medic/terapeut
B.Adrian 1990
De cateva ori ma intalnesc cu ea si imi spune ca nu stie ce sa faca si pe cine sa aleaga dar deocamdata el e pe primul plan, stiu ca ma iubeste dar il iubeste si pe el, mi-a zis sa o astept o luna sa-si puna ordine in ganduri si imi va da verdictul, din cate imi spune ea si cu el are cateva probleme de relatie.Ce spune-ti sa o astept sau nu? si doresc sa mentionez ca o iubesc mult desi a gresit, noi am gresit.Ell peste 2 saptamani pleaca in FInlanda si da au vorbit despre un viitor impreuna, adica sa-i faca chemare in cateva luni dar ea deocamdata nu vrea sa plece( cel putin in 6 luni) si daca el pleaca banuiesc ca se va racii relatia dintre ei doi. M-am gandit si la varianta ca pe nici unul dintre noi sa nu aleaga dar na cine stie.Astept raspuns.
0
18-07-2013, ora 16:32
ral2
Nu este medic/terapeut
ral2
Sunt impreuna cu sotul meu de 13 ani, am trecut prin multe impreuna, ne-am maturizat si schimbat in toti acesti ani dar din pacate nu am reusit sa depasim problema legata de sex. Eu imi doresc mai mult el inventeaza tot felul de scuze, unele credibile unele nici eu nu mai stiu... Am ajuns sa facem sex mai putin de o data la 2luni si atunci ca si cand ar fi din datorie, si asta dupa ce am trecut printr-o perioada dificila si o pauza de 3-4 ani. Am incercat sa vorbesc cu el si raspunsul a fost ca cine a mai inventat si sexul.Eu nu stiu ce sa mai fac, la ce doctor sa mergem sa incercam sa rezolvam problema pentru ca e evident ca doar noi doi nu putem, mai ales ca el nu considera ca e o problema lipsa sexului. Imi doresc si eu sa fiu sarutata si nu pupata, mangaiata, dorita de sotul meu...
Am citit destul de mult despre asta doar ca nu stiu cum sa fac sa constientizeze si el ca avem o problema... singura nu pot
0
24-07-2013, ora 18:22
Cocolina17
Nu este medic/terapeut
Cocolina17
Buna ! Sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ 1 an jumate, eu am 17 ani iar el 19.. Ce ma deranjeaza pe mine este ca nu ne prea vedem deoarece e o distanta cam mare intre noi.In tot acest timp de cand suntem impreuna ne-am vazut de 2 ori :| dragoste nu am facut pt ca suntem aman2 virgini...Am incercat sa facem dar pe mine ma durut iar el a zis ca incercam alta data. il iubesc enorm de mult si el la fel pe mine...Dar nu stiu uneori simt nevoia sa fie langa mine..sa ma ia in brate sa ma sarute etc... Iar el la fel imi spune ca asta simte si el.De multe ori imi spune ca are chef de dragoste si ca eu nu sunt lg el :|...Uneori vb cu el la tel si imi curg lacrimile :| el imi spune ca o sa fie totul bine si ca o sa fim impreuna pt mt timp si ca o sa treaca si zilelea astea si o sa ne vedem..Ce parere aveti de povestea noastra?? E o dragoste de lunga durata ? Sau una de moment??? :(...Dati-mi niste sfaturi va rog :(
0
18-08-2013, ora 14:06
titi2
Nu este medic/terapeut
titi2
salut. de curand am descoperit forumul dvs. si as dori sa aflu si alte pareri despre problema mea. am 33 de ani si sunt casatorit de 5 ani. avem o fetita de aproape 3 ani pe care o iubim f mult amandoi. dar de ceva timp, mai exact de cand a venit copilul pe lume nu mai facem dragoste. nu deloc, dar va explic imediat. pana la nastere aveam o viata sexuala relativ nomala, adica se intampla cam saptamanal. nu era perfect, eu dorind ceva mai des, dar era bine. dupa nastere insa a aparut o mare problema. eu am cautat sa ii dau o perioada de ragaz, sa nu o presez, sa o inteleg, ca e o schimbare in viata ei, in organismul ei, cred, si dupa o perioada( cateva luni vreo 3-4) nu stiu daca e mult sau putin, dar am adus in discutie sexul si s-a intamplat. dar apoi a inceput o perioada de refuzuri din partea ei din diferite motive, oboseala, stres, somn, etc. ajungand la "performanta" ca in 2012 cand fetita avea 1 an si ceva am facut-o de 5 ori. stiu suna ciudat. anormal, dar asa a fost. mentionez ca tot timpul am fost alaturi de ea, cu fetita, schimbat scutece, baita, plimbat tot ce trebuie sa faca un tata, avut grija de ea sa poata sa doarma si ea cateva ore, gandindu-ma ca daca se odihneste poate are chef, nu am fost tentat sa o insel, am sustinut-o cat am puutu, iar in cele cateva ocazii cand am facut-o nu se simtea prea bine, ba dureri, ba ca dureaza prea putin, etc. totul a culminat cu o cearta anul asta cand a spus ca nici ea nu se simtea prea bine cu mine in pat de vreo doi ani. nu stiu ce sa fac? ma gandesc la copil, dar ma gandesc si la mine, i-am spus ca plec de acasa si acu promite ca isi revine, ca a gresit, dar nu prea cred fiindca stau si ma gandesc... ce femeie face doar de 5 ori intr-un an sex cu sotul ei? una care zice ca il iubeste? sau una care de fapt nu mai suporta sa faca nimic cu el, nici macar gandindu-se la faptul ca poate merge la alta sau ca va pleca? am uitat sa spun ca de la varsta de 11 luni a celei mici merge la scoala dupa amiaza de la 2 la 7, dar asta nu inseamna ca macar de cateva ori pe sapt. nu poti face sex fiindca esti obosita. Eu am incercat de zeci de ori sa facem ceva, dar eram refuzat, recunosc a mai incercat si ea de cateva ori pe an, dar eu insistam saptamanal. mersi
0
19-08-2013, ora 09:17
ral2
Nu este medic/terapeut
ral2
Fiecare cuplu are povestea lui si problemele lui..Nu cred ca exista o solutie general valabila la rezolvarea problemelor de acest gen dar ce pot spune din proprie experienta e ca dragostea si iubirea fata de cel de langa nu are legatura cu dorinta sexuala...
Ca sa puteti depasi aceasta problema trebuie sa fiti deschisi unul cu celalalt, sa acceptati critici la adresa performantelor si sa gasiti impreuna soluti sa le depasiti... Asta ar fi idelaul dar din pacate in realitate este foarte greu... Eu am o problema simlara cu sotul meu care refuza orice discutie de acest gen.
Eu cred ca exista soltii sa depasiti problema, nu trebuie sa renunti, este foarte important cat de mult conteaza pentru tine satisfacerea sotiei tale si cat de mult ai fost atent in totii ani la ea, daca este sau nu satisfacuta. O femeie nesatisfacuta, incet incet isi va pierde interesul sa mai faca sex, eu una mi l-am pierdut, si nu am mai avut raporturi sexuale 5 ani cu sotul meu pana cand am avut o rascruce in relatie...
Daca iti doresti cu adevarat incearca sa o iei de la inceput cu sotia ta, redescoper-o, petrece timp gandindu-te doar la ce ii face ei placere, gaseste-i punctele care o stimuleaza si ii ofera placere. Ia-o pas cu pas si cu multa rabdare si fara reprosuri.. asta pana cand o vezi ca inecepe sa simta si ea placere si dorinta
0
27-08-2013, ora 11:14
I.M.(Piss)
Nu este medic/terapeut
I.M.(Piss)
Salut. De când am descoperit acest forum mă ajută foarte mult în relaţia de cuplu. Dar aş avea o problemă. Suntem împreună de mai bine de 8 luni de zile şi avem o viaţă sexuală foarte activă, dar... dintr-o dată de joi, nu s-a mai atins de mine. Îi arăt că am chef de sex, îi şi spun că am chef de sex. Îmi spune şi el că are chef, iar apoi nu se întâmplă nimic. Am timp, deşi am de învăţat, pentru că învăţ când el este la muncă, dar după ce se întoarce preferă să se joace Fifa cu prietenul său până la miezul nopţii, după care mi se guguleşte în braţe şi adormim frumos. Poate că şi eu sunt de vină, având în vedere că sunt la ecuaţiile diferenţiale, iar soluţiile mereu se bazează pe variabilele x şi y. Predomină x, ceea ce mă face să am şi mai mult chef de sex. Aş avea nevoie de un mic sfat, să am idee unde să caut problema. Deja încep să se ducă zilele una după alta şi nu-i chiar ok. Mulţumesc anticipat!
0
19-09-2013, ora 18:44
mayday7700
Nu este medic/terapeut
mayday7700
ceauu... ufffff sunte-ti nebune, de ce statii daca nu va sadisface?... eu zic, daca aveti copii cautati un amant (pe spranceana) incare sa aveti incedere ca nu o sa va distruga ce ati creat, iar daca nu aveti despartiti-va fara jena, tine de supravietuirea speciei sa faci sex, sa umbli dupa un barbat mai bun si chiar nu ai de ce sa te simpti vinovata. iar daca sunteti inca tinere, clar clar clar despartitiva, indiferent de cat de mult v-ati imprietenit cu sotul, sunt atat de multe femei nefericite si nu merita sa le largesti randurile pt un haplea, pt ca lucrurile niciodata nu se pot imbunatatii, dati exemple de imbunatatiri fara schimbare din viatza voastra... poate o sa fie naspa la inceput, ca lumea o sa zica poate curva poate javra, dar respectul lumii nicodata nu o sa te faca sa razii cu gura pana la urechii... iar ca sa exagerez., nu vrei sa iti vezi copilul plangand ca il lasa fetele ca nu le "loveste"... trebuie sa avem mai mult incredere in darwin, si deloc in biserica si societate
0
23-09-2013, ora 20:45
pepito2013
Nu este medic/terapeut
pepito2013
Buna Fetelor!!!!

Eu ma numesc Peoito si am sa va dau citeva sfaturi'..
Aceste sfaturi este numai pentru fete:D

(Cine vrea sa aiba o adevarata experienta sexuala sa ma contacteze nu va mai plingeti ca prietenul sau sotul nu are chef sa faca sex eu am chef in fiecare zi si la orice ora chiar si de 2 ori pe zi..)

Acesta este adresa mea de facebook...(Pepito Italianu)

Bafta
0
09-10-2013, ora 15:11
lorentziu
Nu este medic/terapeut
lorentziu
salutare tuturor, am avut si eu aceeiasi problema cu fosta sotie..invoca diverse cauze sa ma tina la respect si sa imi prapadesc tineretea aiurea! avea amant..daaa..si bine imi pare ca am scapat de ea! am aflat divort si gata! nu credeti oameni buni in scuze puerile..se satura si cauta ceva mai nou, clar!! ne uzam cu totii ca imagine macar..intelegeti voi! locuiesc in constanta, oras mare si nu ma mai insor niciodata asta e clar dar..caut amanta perfecta maritata de preferat!! pentru doamnele ce se simt parasite..macar din curiozitate incercati..ceva new..! poate chiar pe mine dc nu? malenasty_72 va astept pe yahoooooooo..pupici..!! sau ady demayo pe facebook..kiss! stiu ca sunteti sexy si aranjate mai mult decat cele ce au parte zilnic de sex..nu e asa?? poop
0
16-03-2014, ora 08:36
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
Nici problema mea nu s-a rezolvat, chiar si dupa dese discutii. A fost o perioada, cam doua luni, cand am facut sex odata pe saptamana, o simteam ca-i place, dar nu cu mine. Ori are pe altul, ori nu-i mai place cu mine. Nu mai are rost sa discut cu ea, nu o fortez. Nu pot sa stau sa fac sex la 2 luni, cand are ea chef de mine, dar si atunci o simt ca o face din obligatie. O sa incerc sa caut pe cineva...
0
18-03-2014, ora 11:40
GicuFilosofu
Nu este medic/terapeut
GicuFilosofu
mi se pare atat de trist. atat de trist!
oare ce s-a intamplat cu noi, oamenii? oare cum am ajuns sa avem atatea probleme? sa ne pierdem cheful de viata si de sex? sa nu credeti ca lipsa asta a apetitului sexual, a libidoului de oricare din parti are o cauza simpla si intuitiva, nu! cauzele sunt foarte complexe si nu tin doar de cuplu, de ceva ce sta neaparat in puterea partenerilor sa schimbe. stresul cotidian, grija zilei de maine, certurile, problemele cu parintii, frustrarile trecutului, neintelegeri intre parteneri si mai presus de toate lipsa capacitatii de a mai iubi, sincer, prezenta la majoritatea oamenilor.
"iubirea indura orice, iarta orice..." spune un verset din Biblie insa se pare ca majoritatea dintre noi habar n-avem sa mai iubim si nu mai intelegem rostul iubirii intr-o relatie.
ni s-a spalat creierul atat de bine de societatea asta atat de consumerista si axata pe sex incat nu mai avem rabdare cu celalalt, vrem sex, sex, sex si vrem acum! nimic nu ne suceste mintea mai rau decat sa ne intrebam de cate ori trebuie sa facem sex pe saptamana? pentru ca nu exista un standard ci exista doar simtire, in momente stresante ale vietii poate nu avem nevoie de sex deloc, in altele poate avem nevoie de mai mult sex.
am uitat sa ne gandim si la celelalt si preferam sa ne gandim doar la noi, la nevoile noastre! uitand ca relatia de cuplu inseamna "noi".
am vazut cazuri de femei care fiind casnice aveau mult chef de sex pentru ca altceva nu prea aveau ce sa faca sau la ce sa se gandeasca, atunci cand barbatii lor veneau rupti de la munca, ele vroiau sex ori ei nu prea mai aveau chef si atunci ele au venit si au scris aici pe forum, identic si pentru barbatii care fiind hypersexuali, nu intelegeau oboseala reala a femeii.
si mai e si multitudinea de oportunitati din piata, poti face sex oriunde, oricand cu aproape oricine. daca pun un anunt la matrimoniale, maine fac sex cu 3 femei, si poimaine cu alte 3 si tot asa. imi voi lasa tot, casa, familie si voi face sex, sex, sex si in final unde ajung?
e drept ca omul e o fiinta sexuala, energia sexuala e cea mai puternica energie data de natura pentru ca ea ajuta la perpetuarea speciei. n-ati aflat insa ca orice energie exercitata in exces ajunge sa dispara? nu credeti ca tocmai prin supralicitarea sexului in societatea actuala ne-a produs frustrari? nu credeti ca am "ars" prea repede si acum ne trezim dupa cateva luni sau cativa ani ca nu mai avem nimic pentru celalalt si ca vrem altceva? sunteti constienti ca pierdem lucruri atat de frumoase doar pentru ca ne dorim mai mult, mai mult, mai mult si ca fericirea si multumirea tine doar de asteptarile noastre?
in era moderna am castigat sexul dar ne-am pierdut sufletul. oare a meritat?
va simtiti fetelor mai femei? va simtiti dragi barbati mai barbati?
mai stiti oare cine sunteti cu adevarat?
va mai puteti considera fiinte inteligente sau niste animale instinctuale?
oare nu suprematia ratiunii peste instinct ne-a pus in varful lantului trofic? si totusi noi ce facem? ajungem sa uram oameni pe care altiminteri poate i-am iubit (desi repet, nu cred ca oamenii mai stiu/pot sa iubeasca) doar pentru ca nu ne-o trag sanatos. renuntam la tatal copilului nostru sau la mama lui doar pentru ca avem o nevoie stringenta de a ne-o baga in cineva sau a ne-o fi bagata.
oare stima de sine se obtine doar prin sex sau lucru asta se produce doar atunci cand tu ca om nu ai nimic altceva care sa-ti aduca stima de sine?
realizati cat de jos am cazut si ca suntem niste biete suflete ratacite intr-un acvariu tulbure?

am citit toate comentariile si eu ma aflu in aceeasi situatie insa nu pot sa nu ma intreb: unde am gresit si de ce am ajuns cu totii aici? si ce mai putem face?
0
19-03-2014, ora 17:22
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
Ai perfecta dreptate. Excesele de orice fel au o caza (cel mai des hormonala ), care trebuie sa dea de gandit persoanei in cauza. Dar, cand tu vrei sa te afli intr-un echilibru...ce te faci ? La barbati, este indicat sa elimine sperma odata pe saptamana, pentru a nu dezvolta cancer testicular. La femei, contactul sexual are rol de reglator hormonal. Lipsa sau excesul au consecinte grave, mai ales psihic, prin frustrarile acumulate. Deci, cum rezolvam problema fara sa-l ranim pe cel de langa noi, daca simplul dialg nu da roade ?
0
19-03-2014, ora 18:25
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
De ce ne aflam in situatia asta ? Din dezinteres fata de partener. Cauze, 1. dorinta de ceva nou, femeia vrea un crai iubitor ca-n telenovele, barbatul vrea o amazoana ca-n xxx, 2. lipsa de atractivitate, ea s-a facut cat balena si el cat un casalot, sau nu mai au grija de aspectul fizic, 3. curvia, nu se multumeste cat are acasa, vrea sex nonstop, cat mai lunga si mai groasa, cat mai stramta si mai tatoasa.
0
24-03-2014, ora 02:09
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
sylvester, imi pare rau prin ce treci, atentie intri pe un drum minat, un drum care te poate duce spre nicaieri, spre o despartire dureroasa, eu cunosc f bine aceste lucruri din proprie exerienta, cand nu avem acasa cautam in alta parte.dar nu facem decat sa ne ranim..
0
25-03-2014, ora 16:49
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
Ai dreptate, insa am luat decizia de a renunta total, si asa era rar si fara chef, ca din obligatie, din partea ei. Sper sa nu o iau razna. :-) Sunt curios cat rezista ea, astfel imi dau seama daca are pe cineva, nu cred ca o femeie rezista fara sex, fie el si ffff rar.
0
27-06-2014, ora 12:41
tyson34
Nu este medic/terapeut
tyson34
stai linistit...ai sa fi uimit sa vezi cat de mult stau unele fara nici o problema.
0
11-07-2014, ora 01:59
Man00
Nu este medic/terapeut
Man00
Buna ziua, am si eu o problema destul de frecventa in randul tinerilor. Eu si prietena mea suntem impreuna de 7 luni, eu am 17 ani, ea 14, suntem amandoi virgini, iar eu am insistat in ultima perioada pentru a incepe viata sexuala, ea nu este de acord, a spus ca e prea mica, ca ii este frica, intr-un fel o inteleg, dar, totusi... Am incercat sa ne despartim din cauza asta, dar vazand cat sufera am zis sa continuam asa, chiar daca ea a spus ca pana la 16-17 ani nici nu vrea sa auda, ce ar trebui sa fac ? Sa astetp ? Merita ? S-o parasesc ? Ne intalnim, ne sarutam, ne mangaiem, chiar in zone mai intinem, chiar foarte intime, ajungem acasa, ne masturbam, amandoi si asta e finalul. M-ar putea ajuta cineva ? Sa astept sau sa devin complet nepasator ?
0
15-09-2014, ora 15:33
Fane177
Nu este medic/terapeut
Fane177
Buna ziua lume buna, salut in mod special fetele

Eu am ajuns la concluzia ca e bine sa te cunosti innainte de a te căsători, mă refer la pat!
Căsătoria se face matur., iar actul sexual... e bine sa se consume innainte, bine faceţi voi romani.. inspre deosebire de noi rromi.
Pe mine nu mă atrage ea de niciun fel...

Vouă româncelor frumoase... N-ar teebui sa vi se intamla asa ceva..., viata e ne dreapta.
Vouă femeilor inspecial frumoase, atragatiare... Nu va este la nimic bun sa fiti corecte, din acest punct de vedere'
Adaugă un comentariu / răspuns
571 comentarii 1 2 ..... 151617 ..... 19 20 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici