de cateva zile am mancarimi la nivelul labiilor inferioare si in acelasi timp ma si ustura

17-06-2008
simina_crazzy
Nu este medic/terapeut
simina_crazzy
buna sunt noua pe aici si am si eu o intrebare. de cateva zile am mancarimi la nivelul labiilor inferioare si in acelasi timp ma si ustura.nu vreau sa cred k ar fi vreo boala cu transmitere deoarece nu am avut contact sexual decat cu un barbat pe care il cunoasc destul de bine! va rog sa ma ajutati!
4 comentarii
0
17-06-2008, ora 00:00
utilizator_22186
Nu este medic/terapeut
utilizator_22186
ai luat antibotice in ultimele zile? sau poate ai schimbat detergentul pentru rufe.daca nu ar fi bine sa mergi la un cabinet
0
17-06-2008, ora 00:00
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
sigur e ceva...candida sau altceva...exact cum a zis si danye mai sus ori ai luat antibiotice ori esti stresata...ar fi bine sa consulti un ginecolog pt ca daca o lasi asa se agraveaza si greu mai scapi de "ea"
0
17-06-2008, ora 00:00
simina_crazzy
Nu este medic/terapeut
simina_crazzy
intradevar am avut un tratament cu antibiotice in urma cu doua saptamani si am schimbat gelul de dus, nu detergentul de rufe.am citit cate ceva de candida, pot sa spun ca sunt stresata mai tot timpul, insa timp de a merge la ginecolog nu prea am! exista vreun unguent care sa ma ajute.
0
19-07-2008, ora 00:00
mirka1982
Nu este medic/terapeut
mirka1982
incearca niste spalaturi locale cu bicarbonat, o lingura la un litru de apa sau ca si unguent Nidoflor.pe mine ma ajuta ca am mai avut si eu mancarimi de genul asta, dar nu m-a usturat niciodata, poate fi candida de la antibiotic pt ca si eu am patit asa dupa ce am luat amoxicilina sau augmentin si de atunci le evit mereu.

sau daca nu mergi la un plafar si cere un sfat...sunt ceaiuri medicinale cu care poti face spalaturi si de multe ori sunt foarte eficiente...o spun din experienta...
numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.