de cateva zile am niste mancarimi si niste usturimi in zona genitala

28-12-2007
iasminne
Nu este medic/terapeut
iasminne
de cateva zile am niste mancarimi si niste usturimi in zona genitala, mai exact sunt niste bubite, si din cauza ca m-am scarpinat ele au erupt mai rau, si nu stiu cu ce sa ma mai dau, nu mai suport.as dori sa stiu dc exista vreo crema cu care sa ma dau.va multumesc
3 comentarii
0
28-12-2007, ora 00:00
macanel
Nu este medic/terapeut
macanel
Am avut aceleasi simptome ca si tine. In urma unui consult ginecologic mi s-a prescris Betadine ovule si clotrimazol unguent. Tratamentul cu Clotrimazol trebuie sa il urmeze si partenerul tau (daca e stabil).
0
28-12-2007, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cel mai bun tratament se stabileste in urma consultului ginecologic si dupa examenul secretiei vaginale. Este posibil sa fie si herpes genital si atunci tratamenul este mai complex. Daca simptomatologia este foarte suparatoare, pana ajungi la medic, poti folosi si tricomicon sau meclon1cpr vaginal dimineata si seara, 7 zile( inainte de utilizare igiena riguroasa cu un gel pentru igiena intima de la farmacie)
0
21-01-2018, ora 07:53
alxandru
Nu este medic/terapeut
alxandru
Buna ziua.De ceva vreme am inceput sa simt disconfort in zona penisului.A inceput cu un fel de pelicula alba pe capul penisului urat mirositoare de care usor usor am scapat.Acum simt usturime cateodata si am cateva bubite rosii si ma ustura capul penisului in timpul masturbarii sau a actului sexual.Alta problema e faptul ca orice as aplica pentru igiena intima nu ajuta deloc si toata zona intima miroase foarte urat chiar daca m-am spalat cu 20 de minute in urma.Sunt disperat si nu stiu ce sa mai fac.Ce as putea folosi sa scap de problema asta?.Tin sa precizez ca nu intretin raporturi sexuale decat cu prietena mea.Multumesc foarte mult si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.