De cca.o luna am o durere in partea dreapta sub coaste

13-03-2011
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Am o problema. De cca.o luna am o durere in partea dreapta sub coaste la cca 10cm de osul stern o durere continua nu puternica dar deranjanta.Nu am probleme cu stomacul pot manca nu ma deranjeaza, Am facut analize am ceva probleme la ficat (nu consum bauturi alcolice aproape deloc). Am fost trimis din nou pentru analize de hepatita (B si C) rezultat negativ.
Ecograf am facut ficat omogen la stomac nimic dar in schinb nu a putut vedea pancreasul nu stiu din ce motiv.
Ma poate ajuta cineva?
Am uitat sa mentionez fac tratament cu Esentiale de aproape trei luni.

Zece zile iau medicamente si dupa saptamani pauza.
6 comentarii
0
13-03-2011, ora 19:28
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Scuzati o mica eroare durerea este in partea stanga.
0
13-03-2011, ora 20:18
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
am urmarit aseara pe postul de televiziune OTV (poti vedea pe internet ) emisiunea d-lui Condurateanu avand ca invitat un DR.medic cu experienta.
Cineva a pus exact intrebarea dvs. si medicul i-a raspuns:
- se recomanda EKO pt. ca poate fi: ficatul, splina sau pancreasul.

Emisiunea va continua si sambata viitoare intre orele 19-20 pe OTV si in prealabil puteti sa-i puneti diferite intrebari -

Va doresc sanatate si s-auzim de bine.
O seara placuta!
0
13-03-2011, ora 22:35
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
s-ar putea sa fie colonul daca e in stanga
0
18-03-2011, ora 12:49
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
am fost la EKO mi sa spus ca am splina spastica(daca am anteles bine)adica unflata.Poate sa-mi explice cineva ce inseamna si cauzele?
0
18-03-2011, ora 15:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
pai,
daca ti-au pus un diagnostic,
mergi acum, cu acest rezultat la medicul de familie sau la interne si-ti vor prescrie si un tratament.
Nu-l neglija,...

O zi buna.

P.S.
Tot acolo vei afla si cauza..
0
11-04-2011, ora 10:13
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Am descoperit cauza problemelor.Fata este sdudenta vine rar pe acasa si dupa ce a venit acasa a acuzat dureri prin burta si a spus ca acest fenomen apare dupa ce vine acasa si trece dupa ce pleaca la cateva zile.Asa ca am banuit ca este apa de vina(din fantana proprie cu hidrofor)Am intrerupt consumul apei iar la recomandarea medicului de familie am facut un tratament pentru paraziti etc.dupa tri zile durerea a incetat si ma simt foarte bine.Binenteles ca am dezinfectat si apa din fantana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici