de ce imi pierd erectia in momentul care vrea sa o fac cu prietena mea? | Forumul Medical ROmedic

de ce imi pierd erectia in momentul care vrea sa o fac cu prietena mea?

17-07-2011
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
Saptamana asta am obs ca am o problema.Sunt cu o fata pe care o iubesc ffff mult.Ne intelegem perfect, vb despre orice subiect.Sapt asta am incercat sa o facem si am avut surpriza sa vad k nu mi se scoala.Am fost cu ea la padure la o plimbare si am pus-o p un pom.Pana in mom care trebuia sa o iintroduc aveam erctie, Dar cand am dezbracat-o sa trecem la actiune mi s-a inmoiat:(.Sa fie din cauza emotiilor?o doresc prea mult si d aia? din cauza disconfortului?a 2 a zi eram cu ea tot intr0un spatiu public (o scoala veche parasita)si mi-a si frecat-o ptn ca sa se scoale,
dar degeaba.Pana in momentul introducerii este tare, dar cand tre sa a dezbrac si sa o introduc, se imoaie.de ce:(((???
mentionez ca am avut ult relatie sexuala akm 4 luni.sa fie din cauza faptului ca nu am mai facut-o d mult?
Prietena mea ma intelege si zice ca e din cauza ca e incomod.

va rog daca stiti cateva trucuri, sfaturi, ajutati-ma si pe mn.Nu vreau sa mi se mai intample asta si a 3 a oara
11 comentarii
0
17-07-2011, ora 18:28
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
cati ani ai? e posibil din cauza mai multor factori..emotiile...locul..si tu..poate e prea lung preludiul..cunosc p cnv kre pateste acelasi lucru...dak nu trece la actiune..se inmoaie.intelegi?
0
17-07-2011, ora 19:11
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
am 18 si 8 luni.mi-am inc viata sexuala akm 2 ani
0
18-07-2011, ora 16:06
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
aha inteleg...poi..mergi la un ginecolog si dicuta aceasta problema... Stai linistit ca nu esti primul baiat care pateste asa ceva;). prietenul meu pateste la fel...el pateste acest lucru dak e prea lung preludiul.se mai intampla...bine nu pateste asta tot timpul..depinde de stare..de mai multi factori
0
18-07-2011, ora 16:17
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
pai pt mn e a 2 a oara cand patesc.pana akm niciodata nu mi s-a intamplat.si am aut destule relatii sexuale.treaba e ca pana akm nu am avut pt nicio fata sentimente de iubire.aveam relatii dastea d 3 sapt-o luna.si in mom cand o faceam cu ele nu aveam niciun sentiment de iubire sau emotie.dar cu actuala iubita e altfel.e ceva fantastik.arca nu ii vine sa cred ca ureaza sa o fac cu ea, in o in care o dezbrac.am incercat sa o facem d 2 ori, dar am patit la fel.mi-e frica sa mai incerc, .Daca o sa i se intample la fel??:(
0
18-07-2011, ora 16:42
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
e o reactie a organismului.ti-am zis dute la un ginecolog...
0
18-07-2011, ora 16:57
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Mai bine zis la urolog, ginecologul e numai pentru femei...
0
19-07-2011, ora 20:30
adrian2011
Nu este medic/terapeut
adrian2011
alexandru nu are rost sa mergi la urolog...la tine e o chestie doar psihologica!!!vezi, chiar tu ai zis ca ti-e frica sa mai incerci, deci esti cu moralul la pamant si cand incerci sa o faci te gandesti doar la asta, "daca nu se scoala, daca imi moare "!!!trebuie sa te relaxezi, iti dau un truc foarte bun!!!bea 2, 3 pahare de vin rosu cu jumatate de vin inainte sa o faci, doar cat sa te ametesti un pic!!vei fi mai degajat, nu vei mai avea atatea emotii iar vinul rosu stimuleaza erectia!!!
spor la treaba
0
24-07-2011, ora 19:15
vlad5000
Nu este medic/terapeut
vlad5000
ei.. multe raspunsuri si sfaturi insa problema lui alexandruxz o am si eu cu actuala partenera...erectie ferma pana in momentul in care trebuie sa intru.. acolo dintr-o data fara nici o senzatie extra sau ceva de genu penisul se inmoaie.am inceput viata sexuala de mai bine de 10 ani(26 de ani acuma) fara nici o problema pana acum.fata corespunde 100% criteriilor mele insa ceva nu merge.alte idei?
0
29-08-2011, ora 18:45
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
e vorba de impotenta masculina..dak ati auzit..si de irigarea penisului cu sange..penisul intra in erectie prin faptul k se umple cu sange k sa zic asa...deci. fa un control/...
0
29-08-2011, ora 19:12
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
am trecut peste aceasta problema.Totul tinea de psihic.eram prea nerabdator, dar pana la urma am reusit sa rezolv problema, si imi mentin erectia fara probleme acum.Dar acum e alta problema, nu rezist decat 5-10 min prima oara :(, iar apoi rezist mai mult.Dar e bn si asa.Am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma obisnuiesc cu actuala mea partenera si apoi va fi totul ok.
0
04-09-2011, ora 19:56
asis
Nu este medic/terapeut
asis
ceau :)aceeasi problema am eu cu prietenul meu...s ma gandeam sa-mi raspunda un baiat la intrebarea mea...la fel ca si la tine i s-a intamplat si lui de vreo 3 ori...(poti sa-mi citesti nelamurirea)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: