de ce intarzie menstruatia?

26-06-2010
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
buna.
mi-a intarziat ciclu 3 zile si nu stiu de ce.mi-am facut 3 teste de sarcina(din urina de dimineata, unu la 18 zile de la contact si celelalte 2 la 23 de zile si au iesit negative).mentionez ca am scurgeri vaginale albicioase, specifice inainte de ciclu si ma dor sanii, in special varfurile dar menstruatia nu se instaleaza.
care e cauza?cat ar trebui sa mai astept?si daca exista ceva ce pot face pentru a-i accelera venirea?
6 comentarii
0
26-06-2010, ora 22:21
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
Nu te supara dar din 2009 ai aceleasi probleme..teste de sarcina..ciclu...etc.pe data de 15 ai facut test de sarcina trebuia sa vina si na venit..cum sa-i accelerezi venirea??.DE CE NU TE PROTEJEZI???..bag de seama ca te obsedeaza problema ciclului..sant tare curioasa cati ani ai si de ce nu te pui la punct cu viata ta sexuala.
Nu te critic dar asa cum ti-a mai zis unii si altii sant atatea metode contraceptive de care te poti folosi ca sa dormi noaptea linistita.
0
26-06-2010, ora 22:23
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
ma uit la subiectele tale si observ ca toata luna asta de la inceput pui aceleasi intrebari(sex) iar daca cineva nu-ti raspunde pe plac nu-i dai nici un raspuns inapoi
0
26-06-2010, ora 23:20
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
multumesc mult pentru raspuns.a fost intr-adevar de ajutor
0
26-06-2010, ora 23:30
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
ti-am lasat un mes privat
0
26-06-2010, ora 23:49
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
am folosit prezervativ si chiar am fost la doctor si mi-a recomandat yaz, dar a zis sa stau pana la toamna..dar am o fobie cu sarcina, jur.
oricum multumesc pt ajutor
0
27-06-2010, ora 14:42
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
te cred si te inteleg, dar de ce sa stai pana la toamna? Mergi la un alt doctor si cum ti-am zis incearca cu MARVELON si usor dispare teama.Asa e cand esti tanar, o sarcina nedorita ar putea veni oricand, unii baieti nu folosesc sau nu stiu sa foloseasca corect prezervativul si fata are de tras.Numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Secrețiile vaginale
  • De ce întârzie menstruația?
  •