de ce intarzie, oare. atat de mult?

25-03-2007
dido
Nu este medic/terapeut
dido
bine, acum. am fost extrem de agitata si v-am bombardat cu tot felul de intrebari.dar acum un fapt s-a elucidat; nu sunt insarcinata.

caz; ma aflu la prima pauza de anticonceptionale diane 35, dar inrazierea de menstra e foartemare (dupa parerea mea), de 15 zile. au trecut 43 de zile de la ultima menstra. azi dimineata, la 15 zile de intarziere am facut al doilea test de sarcina (SURE CHECK) care a iesit si de asta data negativ. il mai facusem lunea trecuta si, desigur, tot negativ imi arata. am respecvtat strict instructiunile si mentionez ca testul se afla in termenul de valabilitate.

TOTUSI, nedumerirea mea este;
Care sunt motivele pt care poate intarzia atat de mult un ciclu? Raceala sau doar o dereglare foarte mare de la anticonceptionale? Am mai facut pauze de diane 35 cate 2 luni pe an si niciodata nu mi-a intarziat atat de mult!!???


UN RASPUNS, VA ROG!
1 comentarii
0
26-03-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
uneori, ciclul poate intarzia si o luna. Motivele sunt multe - hormonale, stres, o raceala mai puternica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: