de ce nu dureaza mai mult?

18-10-2013
mr49rr
Nu este medic/terapeut
mr49rr
buna am o intrebare de ce nu dureaza mai mult de 2 min cand ma masturbez?ce se poate face?sunt baiat 17 ani
5 comentarii
0
19-10-2013, ora 16:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Se poate face sa dureze si un minut daca mai continui, sau sa ai probleme mari cu erectia cand vei fi cu o fata.

Citeste articolele despre masturbare de pe Forum sa vezi cati baieti se plang ca au patit-o din aceasta cauza.
0
19-10-2013, ora 17:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu faci cum trebuie.
Atunci cand esti aproape de final, trebuie sa te opresti, dupa care continui cand ti-a mai trecut. Si tot asa te opresti si continui si amani finalul cat de mult vrei.
0
19-10-2013, ora 22:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si tot asa, @ otilia107, draga mea, il trimiti sa devina impotent.

P.S.: Dar iata numai o postare de azi ca poate le-ai pierdut pe celelalte.

@ ionutC1

Ejaculez la preludiu, help


Buna si salut tuturor. Dupa cum am scris si in titlu ma confrunt cu o problema destul de grava, din punctul meu de vedere, ejaculez prea repede si asta e stanjenitor. Precizez ca am 19 ani si acum cam un an am avut ultimul contact sexual dar atunci nu aveam aceasta problema, toate pareau la locul lor. Timpul a trecut, am alta prietena dar cand incercam sa facem dragoste intervine problema.. precizez ca nu insistam deloc mult pe preludiu.. ma simt atat de incapabil. Precizez ca in urma cu 1 an aveam prostul obicei de a ma masturba periodic, ce inseamna asta, adica cam 1 data la 2 zile.. si m-am gandit ca a daunat asta. nu stiu.. ceva pareri incurajari rezolvari imi puteti da?

See more at: http://forum.romedic.ro/prod/Ejaculez_la_preludiu, _help_081833.html#sthash.QVthUGaL.dpuf
0
20-10-2013, ora 15:38
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
clara_p, tu chiar nu ai habar despre barbati?
Pentru acel raspuns am solicitat parerea catorva barbati trecuti bine de perioada adolescentei si care nu au nicio problema de erectie.

Asa se intampla tuturor, actul sexual dureaza foarte putin daca barbatul nu se abtine. Acelasi lucru si in cazul masturbarii.
Tu crezi ca o fac o ora fara sa le vina deloc? Ma faci sa rad

Ai impresia ca stii mai multe despre barbati decat stiu ei despre ei.

Repet, acelasi lucru se intampla si in cazul actului sexual, barbatul trebuie sa se opreasca cateva secunde si dupa ceea continua, ca daca n-ar face asa, atunci ar termina mult mai repede decat ai crede.
0
20-10-2013, ora 15:42
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cat despre masturbare, toti adolescentii de sex masculin se masturbeaza zilnic, cateodata si de 10 ori pe zi.
Nu ajungi impotent din cauza masturbarii, altfel toti barbatii ar fi impotenti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •