De ce nu imi vine menstruatia?

27-07-2016
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Buna ziua! Am o problema pe care as vrea sa ma ajutati sa o lamuresc. Pe data de 19 iunie am avut contact sexual in care s-a rupt prezervativul. Dupa doua ore am luat Postinor-2 (prima pastila), iar dupa 12 ore am luat cea de-a doua pastila. Incepand cu 26 iunie, timp de 4-5 zile, am avut o scurgere, insa nu stiu daca a fost efectul pastilei sau menstruatia. Tin sa mentionez ca nu am menstruatia regulata, dar in ultimele luni imi venea pe 19 sau 20 sau 21. Acum suntem in data de 16 iulie si inca nu mi-a venit menstruatia. Astazi am facut un test de sarcina si a iesit negativ. De ce nu imi vine menstruatia?
12 comentarii
0
27-07-2016, ora 20:05
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Raspundeti-mi va rog pentru ca maine trebuie sa fac o radiografie la coloana
0
27-07-2016, ora 21:01
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Astept urgent un raspuns...
1
28-07-2016, ora 09:46
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Dacă nu e prea târziu... Înainte de radiografie mergi la o ecografie generală abdominală şi vei afla dacă eşti sau nu gravidă... Abia apoi încep căutările. Aş verifica şi tiroida... Oricum, nu efectua radiografia până nu excluzi o sarcină...
1
28-07-2016, ora 09:53
drakos
Nu este medic/terapeut
drakos
Ciclul menstrual s-a "resetat" cand ati luat postinorul.
Daca ati facut test de sarcina si e negativ atunci nu sunteti insarcinata. Puteti face radiografia.
0
28-07-2016, ora 20:55
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Am facut rafiografia deja. De ieri ma dor sanii, asa ma dureau si cand trebuia sa imi vina menstruatia. Eu sper sa imi vina. Atata timp cat testul a iesit negativ, nu are cum sa fiu insarcinata. Astept menstruatia, altceva nu am ce face...
0
29-07-2016, ora 21:41
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Dar oare cand imi vine menstruatia? Am motive de ingrijorare?
0
30-07-2016, ora 07:48
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Depinde pentru ce îţi faci griji... O sarcină nu se poate exclude pe baza unui singur test negativ...
Pe de altă parte, griji aţi putea să vă faceţi pentru sănătatea dumneavoastră. Câţi ani aveţi? Cu ce alte probleme aţi fost diagnosticată? Probleme la tiroidă? Chist ovarian?
0
30-07-2016, ora 12:26
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
18 ani. Nu, n-am alte probleme.
0
01-08-2016, ora 01:48
annnnn
Nu este medic/terapeut
annnnn
dar ce treaba are tiroida cu toata problema asta?
0
01-08-2016, ora 08:46
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Mi-a venit menstruatia, insa este mai abundenta ca de obicei.
1
01-08-2016, ora 17:11
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Ar trebui sa aştepţi următoarea menstruaţie şi vei vedea dacă a fost o problemă punctuală, datorată Postinorului, sau dacă dereglarea persistă îţi faci o programare la un ginecolog pentru un control.
0
01-08-2016, ora 18:22
Rosa Maria
Nu este medic/terapeut
Rosa Maria
Orisicum eu nu o aveam regulata, tot timpul imi venea pe neasteptate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: