de ce nu ramin insarcinata

10-06-2010
daniela_82
Nu este medic/terapeut
daniela_82
buna seara ma numesc Daniela am 28 de ani si de 2 luni incerc sa ramin insarcinata dar nimic e vreo problema ar trebui sa imi fac griji? am uitat sa va spun ca am luat logest timp de doi ani am stat 3 luni fara sa mai iau pastile si de doua incercam sa facem un bebe si nimic ciclu este regulat am facut ecograf si mi_ sa spus ca e totul ok nu stiu ce se intimpla va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.. va multumesc.
4 comentarii
0
12-06-2010, ora 16:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca cu tine totul este ok trebuie ca sotul tau sa faca o spermograma.dar mai tarziu, pe la sfarsitul anului.pana atunci mai incercati.
0
13-06-2010, ora 17:45
daniela_82
Nu este medic/terapeut
daniela_82
nu am inteles de ce la sfirsitul anului sa faca o spermograma sotu va multumesc pentru raspuns o zi buna
0
13-06-2010, ora 20:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru ca daca ai luat timp de doi ani contraceptiv si doar de cateva luni ai intrerupt trebuie sa mai ai rabdare si sa mai incerci...dar bineinteles ca poate sotul sa faca si acum spermograma.de multe ori barbatii, pusi sa faca acesta analiza, se cam codesc, cam dau inapoi.spun sa mai astepti putin poate ca e inutil sa-l mai necajesti si pe el.
0
14-06-2010, ora 20:12
daniela_82
Nu este medic/terapeut
daniela_82
va multumesc frumos pentru raspuns mai incercam si cu ajutorul lui D-zeu poate reusim sa avem un bebe o zi buna va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •