De ce o doare capul si ochiul de cind i s-a scos maseaua?

18-07-2013
miu_m2007
Nu este medic/terapeut
miu_m2007
buna ziua am si eu o intrebare:sotia mea si-a scos maseaua de minte si i-a zis medicul stomatolog ca a avut o mica punga de puroi sub masea dar ca a curatat-o as vrea sa stiu de ce o doare pe sotia mea capul si ochiul de cind a scos maseaua? mentionez ca i s-a facut anestezie este posibil sa fi ramas vre-un pic de puroi si sa i se fi dus la cap? daca da ce e de facut ? pt orice eventualitate eu ii dau ampicilina de 500 va rog dati-mi un raspuns cit mai urgent. va multumesc pt timpul acordat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • MIT: Măselele de minte nu au nicio utilitate
  • Durerea de cap după somn
  • Când tratăm molarul de minte
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •