De ce pielea din varful penisului se decojeste si se face rosie?

25-05-2009
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
De ce pielea din varful penisului se decojeste si se face rosie... am observat de aqm o zi dar credeam ca e ceva temportar... tin sa zic ca de la o vreme nu ma mai pot opri din masturbat
Va rog spuneti-mi ce este acest " fenomen ".

Cum il pot impiedica ?
3 comentarii
0
28-05-2009, ora 14:47
teea
Nu este medic/terapeut
teea
mergi la un medic ginecolog.s-ar putea sa ai o problema
0
03-10-2009, ora 10:29
yo_ionut
Nu este medic/terapeut
yo_ionut
salut.am prietena care e virgina sh s-a hotarat sa avem o relatie sexuala.eu nu mai sunt virgin dar nici cine stie c experimantat.cum sa fac sa fie o experienta placuta pentru ea.o sa aiba dureri.?.nu vreau sa fie o experienta neplacuta.va rog ajutati-ma.
0
14-11-2009, ora 14:04
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
pai ionut...daca ea s a hotarat sa si inceapa viata sexuala cu tine inseamna ca te iubeste, ca esti important pt ea ceea ce e mult mai usor pt tine.totusi, ca sa fie o experienta de neuitat, e bine sa tii cont de romantism, pt ca 95% din femei adora chestiile astea cu atat mai mult daca e prima data.acum, poate nu se poate sa decorezi ca in filme, e putin exagerat, dar poti pregati ceva de baut (un vin dulceag sau un martini ceva de genu), ii poti oferi o floare inainte, o muzica buna si apoi treci la fapte, insa cu rabdare, sa nu constientizeze actul fizic in sine pt ca acest gand amplifica durerea.trebuie sa fie purtata de val si daca ea te doreste nu va fi f greu.daca vezi ca e incordata, spune-i vorbe frumoase dar fara sa te opresti caci va trebui sa o iei de la inceput:).mult succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri despre masturbare
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •