De ceva vreme incoace, am in permanenta un nod in gat

02-07-2011
Alecsandruu
Nu este medic/terapeut
Alecsandruu
Buna ziua, va scriu aceste randuri cu mare incredere..De ceva vreme incoace, am in permanenta un nod in gat, tusesc pana-l scuip, sau de multe ori vomit, sunt fumator si patesc asta in fiecare dimineata, de multe ori in timpul zilei si noaptea in dese randuri. Se m-ai intampla sa tusesc pana simt o iritatie in gat si nu pot fuma, dar cum am scris mai sus se intampla des sa tusesc pana vomit sau scuip, de multe ori iau o gura de apa, suc, orice pt a imi relaxa gatul, dar nu este deajuns si nici macar semi-permanent... Rescriu, sunt un fumator inrait, beau foarte multa cola, dar as face orice sa trec peste asta, simt ca numai pot..va rog ajutati-ma, cu stima al dumnevoastra Bogdan Alexandru.
4 comentarii
0
02-07-2011, ora 09:56
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Zici ca ai face ORICE,
atunci LASA-TE DE FUMAT
si
sanatatea-i la picioarele tale.
O zi buna!
0
02-07-2011, ora 14:05
Alecsandruu
Nu este medic/terapeut
Alecsandruu
Nu e chiar asa simplu :) Sincer nu stiu daca e de la tigari, ca am patit sa am zile in care nu fumez si totusi sa tusesc la fel..
0
02-07-2011, ora 19:16
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
nod in gat si tuse..radiografie pulmonara, control la tiroida si dupa vom mai vedea.dar ar trebui sa mergeti pentru inceput la medicul de familie.incercati sa reduceti pe cat posibil tigarile si bauturile acidulate(coca...)multa sanatate si astept vesti bune.
0
02-07-2011, ora 23:18
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
si eu sant fumatoare si cand am avut probleme cu tusea am luat sirop de melci la recomandarea medicului
siropul asta nu contine medicamenta
este foarte bun si medicii il recomanda chiar si copiilor.incearca si bea dimineata un pahar cu lapte
sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Voma si diaree - primul ajutor
  • Tusea
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •