De ceva vreme ma confrunt cu niste simptome ciudate desi stiu ca sufar de tahiaritmie

05-04-2014
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
De ceva vreme ma confrunt cu niste simptome ciudate desi stiu ca sufar de tahiaritmie.mai noi simt intepaturi in zona inimi, dupa care raman cu umarul si mana stanga amortita cel putin asa imi da senzatia...sa fie ceva psihic sau de la coloana caci am probleme si cu ea.nu stiu la dr nu imi vine sa mai ma duc deoarece imi spun ca sunt ok si prea tanara sa am ceva! Insa pe mine ma supara discomfortul asta cu mana amortita, intepaturi si chiar si presiune pe cap si urechi. Sper sa fie cineva in masura sa-mi dea un sfat pe care il astept cu nerabdare! Sanatate multa tuturor
6 comentarii
0
05-04-2014, ora 16:26
Dr. Alexandru Cristian Ion
Cardiologie, Bucuresti
Dr. Alexandru Cristian Ion
Buna seara
Ar trebui facute niste investigatii suplimentare, pentru a va asigura ca problemele nu sunt cardiace, incepand cu un set de analize pentru identificarea facotrilor de risc cardiovasculari. Analizele sunt set uzual, glicemie, colesterol, trigliceride, creatinina, ionograma, hemograma, VSH, PCR.
Ulterior trebuie completate cu un ECG bazal, o ecografie cardiaca si un test ECG de efort pentru a putea daca sunt normale sa excludeti cauza cardiaca.
0
05-04-2014, ora 21:16
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
In primul rand va multumesc din suflet ptr.raspuns! In urma cu 3 sapt am fost la medicul de familie si i-am cerut sa-mi fac analizele anuale sa spun asa..glicemie, colesterol, trigliceride, vsh toate au iesit in valori bune nimic peste sau sub..ekg si eco mi.am facut anul trecut unde mi-sa spus ca am o tahiaredmie!!! Se poate o spondiloza si o scolioza toracala lombara sa dea senzatia aceasta ciudata pe care eu o simt? Mentionez ca nu sunt fumoatoare si nu consum excitante nici cafea..toate cele bune va doresc!
0
06-04-2014, ora 02:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Simptomele pe care le descrieti pot veni de la coloana. Poate fi vorba de un sindrom compresiv la nivelul coloanei vertebrale. Dar asa cum v-a spus si domnul doctor mai sus, este bine ca mai intai sa se excluda o cauza cardiaca si apoi sa se puna in discutie o alta cauza.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
06-04-2014, ora 10:00
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Va multumesc din suflet!
0
06-04-2014, ora 10:15
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Din cauza serviciului nu prea am timp de consultatii, dar domnule dr aion8010 pe dvs cum va pot gasi la spital, as face tot posibilul sa ajung la un control am vazut ca sunteti medic cardiolog?!!?? Va multumesc din suflet ca mi-ati dat atentie mesajului meu si ca mi-ati raspuns! Va doresc o zi linistita!
0
07-04-2014, ora 18:41
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua, revin cu povestea mea daca pot spune asa.azi am fos la spitalul sfantul ioan, la camera de garda i-am spus doamnei dr ce masupara, mi-sa parut putin aroganta si pusa pe glume...dar sa trecem peste mi-a facut egk a iesit ok spune dansa, radiografie la plamanii ok, analize de sange ok.diagnosticul nevralgie intercostala! Mi-a dat rezultatele la tot ce mi-a facut fara nici o reteta si s-a exprimat asa " dute acasa ca nu ai nimic ia si tu niste nurofen ptr durerii" deci????? O zi buna si daca aveti timp astept o parerea de-a dvs!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: tahiaritmiile