de doua luni ma simt rau (greata, dureri de cap, slabit 10 kg, oboseala)

04-11-2008
mandelina
Nu este medic/terapeut
mandelina
de doua luni ma simt rau (greata, dureri de cap, slabit 10 kg, oboseala). Am facut analize peste analize (de sange, endoscopii, ecografii, colonoscopii, radiografii pulmonare) si toate au iesit bine (exceptie: fiere septata, o piatra la rinichi de 2 mm). M-am operat si de apendicita.degeaba. E drept, nu mai am stari asa accentuate de greata, insa ma trezesc foarte obosit dimineata (parca a trecut trenul peste mine), am frisoane, ritm cardiac de 100 (constant, am 29 ani, barbat) care creste cand fac efort. Doctorii zic ca sunt perfect sanatos insa daca asta e sanatate mai bine fara. Va rog un sfat, ce sa mai fac? unde sa ma mai duc? ce analize sa mai fac?
21 comentarii
0
04-11-2008, ora 17:42
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pai pt fiere si piatra la rinichi nu ti s-a dat nici un tratament?!cam ciudat.
0
04-11-2008, ora 19:14
BRUNA
Nu este medic/terapeut
BRUNA
LA UN ENDOCRINOLOG ATI FOST?
0
04-11-2008, ora 20:26
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Mda clar un endocrinolog ar fi indicat.Multe simptome de hipertiroidism.
0
04-11-2008, ora 21:28
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Psihologic, ar trebui sa va intrebati de ce anume va este greata...Va place ceea ce faceti? Va place mediul in care activati? Sunt intrebari la care daca va veti raspunde s-ar putea sa va ameliorati starea...
0
05-11-2008, ora 10:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
era sa zic o prostie dar ma abtin...
0
05-11-2008, ora 17:19
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Pentru jaqeline (probabil n-ati gasit o versiune romaneasca), si danabv:Cand veti ajunge sa tratati pacientii dupa conceptul TRUP-MINTE-SPIRIT si nu ca pe un robot, pe subansamble, probabil va veti inghiti prostiile... mai cititi... documentati-va ca ati ramas in urma...
0
05-11-2008, ora 18:25
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
din fericire se_ma_k este un fin psiholog in devenire si chimist cu rezultate excelente in domeniul medical, de ani!cu aceasta ocazie il salut!cunoaste foarte bine medicina cuantica, efectul gandirii, al modificarilor frecventelor neuronale asupra organismului si nu putem decat sa-i multumim pentru noptile nedormite datorita studiului.pot afirma ca, de enorm de multe ori a avut dreptate, iar eu si colegii mei medici am invatat multe de la el.
Uneori cauzele sunt mai putin vizibile, iar experienta de viata si de cazuri isi spune cuvantul.
As dori multor persoane sa aiba sanatatea lui la varsta sa(pe care nu o arata), zero zile de spitalizare, si fara a necesita vreun tratament medicamentos macar o data in viata lui.
Dr Gheorghiu Mihaela
0
05-11-2008, ora 23:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu contrazicem, toata stima si respectul, dar in acest caz nu cred ca are nici o legatura una cu alta!!cand un om e bolnav, zace in pat, nu stiu cat il ajuta sa stea si sa se intrebe de ce e bolnav!!hai sa fim seriosi!!
se_ma_k eu sunt mai baba asa si ma misc mai greu...ce sa-i faci...
0
06-11-2008, ora 16:18
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal Jakie !
Pai dak tu esti baba, eu ce mai sunt?Glumesc, normal si te pup !
Si dk dl de mai sus s-a ofensat si doamna i-a tinut isonul sa-si posteze pe forum si profilul k sa stim si noi, astia de jos, fiecare ce meserie are, nu esti de acord? K din postarea dlui care a deschis subiectul noi de unde sa stim ca e sau nu e de natura psihologica? Incercam sa ne dam si noi cu parerea sa-i dam un sfat care sa il ajute si sa il linisteasca.
Ce zici Jakie, n-am dreptate? Nu te mai supara k n-are rost. Poate ar trebui sa ne mai documentam, nu vezi ce sfaturi da la cei care incearca sa ma zica cate ceva?
Si gandeste-te la o prostie in alta limba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te pup,
Aliss
0
06-11-2008, ora 19:36
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Nu cred ca ofensa dumneavoastra il ajuta pe pacient... N-am facut altceva decat sa dau un sfat si... legatura exista intre BILA si GREATA - toate sunt coordonate de sistemul nervos! Aprofundati si veti vedea legatura, nu tratati PSIHOLOGIA ca pe o PROSTIE! Imi cer iertare daca am ofensat pe cineva, insa orice afectiune are drept cauza o problema psihica nedescoperita la timp... asa cum ASTMUL BRONSIC are drept cauza REPRIMAREA COMUNICARII, asa cum CONSTIPATIA este caracteristica unei persoane ce TINE in ea, si multe altele...
0
06-11-2008, ora 19:41
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Alisuk te pupic draguta!!Pe unde ai umblat?ne-am facut griji in privinta ta!!Alisuk, poate ca stie multe viitorul fin psiholog, dar in cazul de mai sus nu stiu cat l-a ajutat pe bietul om cu fierea si piatra la rinichi sfaturile dansului?!daca era vb de un caz de depresie, atac de panica, stres sau mai stiu eu ce, erau tocmai bune sfaturile date, dar asa mie mi s-au parut exact ca nuca-n perete ;) a fost ceva de genul:daca te doare burta ia o pastila de cap ;)) nu pe bune acum...si medicii nu le stiu chiar pe toate!una e teoretic alta e practic!
0
06-11-2008, ora 19:46
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
se_ma_k, nu am ofensat pe nimeni!!incercam doar sa ajutam un om la nevoie!!saracul om a slabit 10 kg!!credeti ca ii arde acum sa stea si sa vb despre psihicul lui, daca ii place unde lucreaza si ce ati mai intrebat?normal ca si noi ne-am dat seama ca problemele la fiere cauzeaza greata dar restul...?!
0
06-11-2008, ora 20:18
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal Jakie, vezi k ti-am mai lasat ceva de citit la subectul lui more cu prezervativele sa vezi pe unde am umblat, o sa-ti placa!
Stimate dl dr SEMACA nu spune nimeni k psihologia este o prostie, departe gandul, toti stim k de la sistemul nervos sunt coordonate toate bolile. Poate trebuia sa explicati un pic mai bine, vizavi de simptomele domnului in cauza, de ce ar trebuie sa fie de natura psihologica sau ce rol are psihicul in acest caz.
Din ce am citit nu a spus nimic ca ar avea ceva dereglari, pur si simplu nu se simte bine. Poate e si alta cauza, nu crede-ti ?
Eu nu tratez psihologia ca pe o prostie pt k am avut probleme si m-am vindecat datorita unui medic psiholog care imi este si acum prieten.
Ati putea totusi sa ne mai explicati cate ceva, sunte-ti de acord ?
De exemplu, efectele psihologice asupra intregului organism, atunci cand ai certitudinea ca ai o boala si nimeni nu ti-o gaseste. Sau efectele psihologice asupra omului atunci cand afla ca are o boala incurabila!
Astept raspunsul dvs. !
Poate v-am suparat si eu un pic, fara intentie, dar Jakie cunoaste multe si dvs ati fost un pic flegmatic. Si dna danabv are niste raspunsuri la mesaje super ok si asta m-a determinat sa ma rascol si eu.
Sper sa va treaca!
0
06-11-2008, ora 20:31
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
pentru se_ma_k as dori dak se poate sa imi dati o adresa unde v-as putea contacta, deoarece chiar am nevoie sa stau de vorba cu cineva ca dumneavoastra, va rog din suflet si eu am mari probleme psihice care se reflecta in activitatile corpului. va rog frumos si multumesc anticipat.
0
06-11-2008, ora 20:31
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
pentru se_ma_k as dori dak se poate sa imi dati o adresa unde v-as putea contacta, deoarece chiar am nevoie sa stau de vorba cu cineva ca dumneavoastra, va rog din suflet si eu am mari probleme psihice care se reflecta in activitatile corpului. va rog frumos si multumesc anticipat.
0
06-11-2008, ora 21:16
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
aida_b cum te mai simti draguta?ai rezolvat cu nedumeririle care le aveai?lasa-i dlui un mesaj privat ca asa il vede sigur!pupic
Alisuk am luat la cunostinta ;)) Te pupic tare
0
06-11-2008, ora 21:27
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
multumesc frumos ma simt mult mai bine-din pdv fizic dar si moral, in mare parte am rezolvat nedumeririle, iar dl psiholog mi se pare un om foarte bun si de aceea as vrea sa-l contactez, va multumesc si dumneavoastra ink o data pentru toate sfaturile si ca m-ati suportat.
0
06-11-2008, ora 23:25
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Bolile incurabile sunt boli ale sufletului (insatisfactie, nemultumire, neimplinire etc), sunt multe de discutat pe aceasta tema... Stresul determinat de existenta unei boli nedescoperita, poate determina disfunctii puternice pe tot sistemul endocrin cu dereglari pe toti centri energetici... Am intalnit foarte multe cazuri de persoane ale caror analize sunt bune dar care fizic nu se simteau bine si... le-am tratat!
Am sa ma opresc aici cu comentariile in contradictoriu pentru ca nu aduc vindecari!
0
07-11-2008, ora 10:38
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dle.se_ma_k eu chiar sunt doritoare sa invat multe si cred ca ar fi bine daca ati deschide un topic unde sa ne vb despre aceasta medicina, de care multi nu prea stiu!recunosc, ma numar printre ei ;) probabil ca multa lume se confrunta cu astfel de probleme si nu stiu la cine sa apeleze!
0
06-09-2009, ora 14:03
cireshica307
Nu este medic/terapeut
cireshica307
buna. am avut cam aceleasi simptome: oboseala, tulburari de ritm cardiac, ameteli, dureri de cap. dupa zeci de doctori si 20 d milioane lei vechi cheltuiti am aflat ca sufar de boala lyme, de la intepatura de capusa- tocmai in ungaria. ar tb sa faci western blotul pt aceasta, dupa parerea mea.
0
06-09-2009, ora 17:47
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Jaqueline, deocamdata eu iti sugerez 2 carti:"Medicina vibrationala"scrisa de Richard Gerber si "La frontierele sanatatii"scrisa de Dr.Christine Page.
Sincer, eu dupa aproximativ 5 ani de medicina cuantica(vibrationala)si peste 15000 de persoane analizate(psiho-spiritual) si testate(medical), pot spune CU SIGURANTA ca modul de gandire determina aparitia afectiunilor in organism, in timp.
Si pentru ca era vorba de greata mai devreme:repulsia fata de anumite probleme, traita intens, timp indelungat determina o anumita unda in organism;unda care pe legatura nervoasa hipotalamus-vezicula biliara determina hipokinezie si disfunctie biliara.
In contextul in care exista mai multe simptome, acestea trebuie analizate impreuna si profund.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Greața în sarcină
  • Durerea de cap după somn
  • Menținerea siluetei, mai dificilă azi decât în anii ’80
  • De ce nu e suficient sportul pentru a slăbi?
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  •