de fiecare data cand ma ridic de pe scaun sau din pat ma ia ameteala

17-07-2009
Sorina Elena
Nu este medic/terapeut
Sorina Elena
Ma numesc Sorina am 14 ani, si de cateva saptamani de fiecare data cand ma ridic de pe scaun sau din pat ma ia ameteala nu mai vad nimic in fata ochilor, mi se inmoaie picioare si trebuie neaparat sa ma sprijin de ceva. si acest lucru dureaza timp de cateva secunde apoi ma ia o durere de cap care dureaza tot cateva secunde...
Imi puteti spune ce am??

va rog foarte frumoas.

astept raspuns
3 comentarii
0
17-07-2009, ora 13:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Sorina,

Poti sa o iei pe mama de mana si sa te duci la un medic, dar la medic homeopat.
Caci doctorii "normali" te vor baga in tot felul de aparate, iti vor lua sange, iti vor face radiografii si se poate cu mare probabilitate ca la urma sa dea din umeri ca sa zica ca nu stiu ce ai ca nu vad nimic in ciuda aparatelor lor.
Un medic homeopat stie deja remediul potrivit - care nu are nici un efect secundar si nici nu trebuie sa-l iei luni de zile in sir - deja NUMAI dupa cuvintele pe care le-ai scris tu mai sus.

Un medic care vindeca fara aparate si analize complicate trebuie sa fie de un milion de ori mai bun decat unul care fara aparate nu stie sa faca nimic, nu crezi ?
Fara a mai vorbi de efectul radiattilor, al pericolului de infectii de la transfuzii de sange si alte pericole care apar in spitale sau de la medicamente chimice cu efecte secundare masive.

In China medicina traditionala chineza de exemplu se face diagnosticul numai simtind pulsul de la mana...
si culmea este ca functioneaza mai bine si mai sigur decat toate aparaturile spitalului.
0
31-07-2009, ora 18:55
maria munteanu
Nu este medic/terapeut
maria munteanu
Buna.am si eu aceasi problema.eu am fost la medic si dupa analize a costatat anemie prin lipsa de fier.am facut tratament o luna de zile, dar ametelile nu dispar..
0
04-08-2009, ora 20:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dupa cum a spus si dna Maria, poti fi anemica (anemie feripriva), poti sa ai probleme cu tensiunea (hipotensiune ortostatica), unele probleme neurologice etc. Mergi la medic pt un control de rutina si fa-ti si un set de analize.
Dupa ce afli diagnosticul poti face orice tratament doresti, alopat sau naturist, este decizia ta!

Multa sanatate si toate cele bune;) Mult succes la liceu (vacanta placuta);)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •