De la o masea cariata poate sa ma doara urechea ? | Forumul Medical ROmedic

De la o masea cariata poate sa ma doara urechea ?

12-06-2018
Martin van Nostrand
Nu este medic/terapeut
Martin van Nostrand
Astazi am descoperit ca maseaua de minte din partea de sus dreapta e cariata. Nu imi dau seama bine ca nu prea vad, dar parca are asa ceva negru pe ea, dar nu ma doare. Ok, o sa merg la doctor si vedem ce se poate face. Dar pana atunci as vrea sa va intreb altceva. Eu, de la Craciunul trecu am o durere de ureche care nici un doctor ORL-ist nu poate sa-mi spuna de la ce e. Maseaua aia cu probleme e exact langa urechea care ma doare. Credeti ca se poate sa se fi dus infectia de la masea la ureche ?
Multumesc.
4 comentarii
0
12-06-2018, ora 16:40
Nnv
Nu este medic/terapeut
Nnv
Daca maseaua ar avea infectie se poate sa doara pana in ureche..dar v-ar durea si maseaua. Infectia nu se poate transmite in ureche
0
12-06-2018, ora 16:42
Nnv
Nu este medic/terapeut
Nnv
Si eu aveam probleme cu dureri in ureche si in gat aproape in fiecare zi..si nu era nimic orl..era din cauza refluxului gastroesofagian.
1
12-06-2018, ora 17:25
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
da maselele de minte pot da dureri pana n urechi si gat cu atat mai mult ca are si probleme asa ca durerea din ureche poate sa dispara foarte usor daca se face ce este de facut cu maseaua aceea.
O zi buna!
0
12-06-2018, ora 18:12
Martin van Nostrand
Nu este medic/terapeut
Martin van Nostrand
Multumesc mult, doamna doctor !
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK