de mai bine de un an am pete pe fata..

25-08-2009
larisa95
Nu este medic/terapeut
larisa95
Am 14 ani si de mai bine de un an, imi ies pe fata niste pete albe...nu stiu ce sunt.si nici la dermatolog nu am fost...
6 comentarii
0
23-09-2009, ora 17:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Te rog să consulţi dermatologul pentru a vedea dacă nu cumva sunt pete leucodermice întâlnite în cadrul unor patologii precum vitiligo, pitiriazis versicolor etc. NU mai sta aşa, consultă dermatologul...toate cele bune şi însănătoşire grabnică!

Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
16-01-2010, ora 18:26
andu b
Nu este medic/terapeut
andu b
am niste pete rosii pe fata astept raspuns
0
16-01-2010, ora 22:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Vă rog să detaliaţi: ce culoare au petele, ce formă, cum se manifestă, etc.?
0
10-04-2010, ora 16:00
paula97
Nu este medic/terapeut
paula97
buna!Fiica mea are varsta de 12 ani si are cosuri ca si o adolescenta. imi putetzi spune dc ?se maturizeaza mai repede?

imi puteti recomanada cu ce sa o tratez sau cu ce solutii sa o dau sau creme.nu mai pot suporta sa o vad in halul asta.imi puteti da un raspuns?
0
11-04-2010, ora 20:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată d-nă Paula, fiica dvs. a intrat în perioada caracteristică pubertăţii? Cel mai indicat ar fi un consult dermatologic. Dacă nu puteţi, documentaţi-vă cu privire la produse precum: Skinoren, Clearogen şi Granex.


Să fiţi binecuvântată. Toate cele bune!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
03-03-2014, ora 15:45
Alexblue91
Nu este medic/terapeut
Alexblue91
Salut.am si eu o mica problema, de ceva timp mi-au aparut niste pete rosii pe fata, care se decojesc, dimineata de obicei ccand ma trezesc am coji, acum s-au mai micsorat petele.am mai dat cu crema de fata dar cam degeaba.Astept un raspuns, poate ma puteti ajuta...va multulmesc frumos o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •