de vreo 2 luni mi-au aparut 2 furuncule in zona inghinala

16-05-2009
ella27
Nu este medic/terapeut
ella27
acum vreo 2 luni mi-au aparut 2 furuncule in zona inghinala.am facut cefort injectabil si s-au retras.dupa 2 saptamani mi-a mai aparut langa pubis.nu am mai facut tratament si am scos puroiul dar nu in intregime.acum mi-a aparut un furuncul destul de mare si in profunzime in zona anusului, iar in locul celui la care am scos puroi a aparut ca o margea care ma doare.am fost la dermatolog si fac oxacilina de 500 din 6 in 6 ore injectabil.am auzit si de un vaccin dar nu stiu unde se poate gasi.credeti ca trebuie sa ajung la chirurg?va multumesc aniticipat.
5 comentarii
0
20-05-2009, ora 20:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca dermatologul trebuia sa va si incizeze furunculul.
0
19-06-2009, ora 19:23
anna17
Nu este medic/terapeut
anna17
buna ziua!am o problema..acum o saptamana, cred, mia aparut pe un picior, aproapre de genunghi un fel de furunc care ma durea si sa extins sub piele, l-am stors si tot asa este, ba chiar sa extins mai mult..nu stiu ce sa fac.ma puteti ajuta???si astazi mai aparut niste iritatii foarte urate pe picioare, m-am epilat.oare de aceea??dar pana acum nu mi-a mai aparut asa ceva!nu stiu ce sa intampala...VA ROG FRUMOS SA IMI RASPUNDETI IN TIMP UTIL!!o zi buna!
0
21-06-2009, ora 22:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca va pot curata puroiul prin internet!
0
23-06-2009, ora 19:41
anna17
Nu este medic/terapeut
anna17
bineinteles k nu se poate asa ceva..!!!da eu vroiam sa imi spuneti ce pot sa fac, daca este grav.ASTA VROIAM!!!!!da oricum va multumesc pentru raspunsul dumneavoasta!!!!!!! LA REVEDERE
0
09-10-2011, ora 19:21
mank
Nu este medic/terapeut
mank
ihtiol, mibazon(farmacie veterinara) scoate f bine puroiul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.