de vreo 2 saptamani in fiecare dimineata am o scurge alb-galbuie - Boala?

10-10-2009
Shadows_89
Nu este medic/terapeut
Shadows_89
Buna ziua am 20 de ani si am o problema de vreo 2 saptamani in fiecare dimineata am o scurge alb-galbuie si ushor ustirimi la urina in special dimineata... am fost la un doctor si nu mi-a zis exact ce boala as avea mi-a dat un tratament doxicilina 1 pastila la 12 ore ( una dimineata una seara ), 1 pastila tiberal in fiecare zi la pranz si o pastila la 3 zile flucoric 150 mg, credeti ca e bun tratamentul ? ce boala as avea?


tin sa mentionez ca acum cateva zile mi'au iesit si niste bubite asa pe corp nu foarte dese, mai rare pe brate si pe piept si pe spate, am fost la doctoru de familie si mi-a zis ca nu are legatura cu problema mea ca e doar o alergie. voi ce parere aveti ?

tratamentu il fac 10 zile tre sa mai urmez oare tratament pe urma ?
3 comentarii
0
11-10-2009, ora 16:43
Shadows_89
Nu este medic/terapeut
Shadows_89
imi raspunde is mie cineva ? ce boala ar fi fost posibil sa am din ce am scris mai sus ? doctoru dermatolog nu mi'a mai facut analiza la secretie mi'a dat direct tratamanetul iar dupa 5 zile vad ca a disparut acea secretie insa mai am putin usturimi dimineata cand urinez... oare sunt pe drumul cel bun ?
0
13-10-2009, ora 15:48
Shadows_89
Nu este medic/terapeut
Shadows_89
chiar nimeni nu imi da un raspuns ?
0
17-10-2009, ora 21:43
Shadows_89
Nu este medic/terapeut
Shadows_89
sa imi raspunda cineva.. am luat acel tratament am fost la dermatolog si mi'a dat sa iau flucoric 1 pastila de 150 mg pe saptamana timp de 2 luni de zile + unidox inca 10 zile 2 pe zi una seara una dimineata.

Secretia alba care o aveam dimineata mi'a disparut insa mai am usturimi si e putin iritat acolo locu... oare asa se manifesta boala ? trece mai greu

sa imi raspunda si mie cineva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •