De vreo cateva zile imi "joaca" nara stanga a nasului

10-11-2011
raciudaniel
Nu este medic/terapeut
raciudaniel
De vreo cateva zile imi joaca (nu stiu exact cum sa explic cat mai corect) nara stanga a nasului. Nu pot sa-mi dau seama nici pe ce fond se produce aceasta pulsatie, dar devine tot mai enervant. Chiar uitandu-ma inspre nas pot vedea cum pielea se misca. Tin sa precizez ca am deviatie de sept destul de evidenta. In ultimul timp lucrez mai mult pe afara, iar la inceput am crezut ca are legatura cu alternanta aceasta frig - cald. De asemenea nara este mai tot timpul infundata, iar pe fondul unei temperaturi scazute tind sa-mi sterg foarte des nasul. Vreau sa adaug ca am facut un RMN cerebral cam acum 4 luni, iar la controlul ORL de dupa, singurul element nedorit ar fi fost acea deviatie de sept, pentru care mi s-a recomandat interventia chirurgicala.
3 comentarii
0
11-11-2011, ora 09:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca faci puseu de tensiune.. si pulseaza un vas sangvin
0
11-11-2011, ora 10:31
raciudaniel
Nu este medic/terapeut
raciudaniel
Se poate sa am puseu de tensiulne non stop? adica v am spus se intampla cam toata ziua la un interval de 10 15 secunde. pot face ceva? e ceva serios? va intreb ptr ca eu sunt si sperios. va multumesc
0
11-11-2011, ora 11:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
monitorizezi tensiune de mai multe oripe zi
mergi la un ORL sa vada ce este acolo
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  •