de vreo saptamana am dureri in spatele urechilor | Forumul Medical ROmedic

de vreo saptamana am dureri in spatele urechilor

04-02-2013
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
buna, am mai scris aici cu vreo sapt in urma in legatura cu niste dureri in spatele urechilor, in fine. incepe asa am 19 ani, si de o luna si 2 saptamani nu mai stiu ce sa mai cred, am sunat la salvare intr-o dimineata ca nu mai puteam ma simteam slabit nemancat desi mancasem, ametit cei drept am avut si o noapte nasoala am dormit pe la 5 dimineata si am mancat numa porcarii, dar puteam sa rezist dar prt mea a insistat sa sunam la salvare, mau dus la urgente mi-a facut o perfuzie cu glucoza si ceva vitamine mi-a fost unpic mai bine si mia facut o radiografie pulmonara si se vede ceva la plaman un pic de albeata intr-un plaman doctoru o zis ca nu e nimic grav si ca e de la o fosta raceala, si ma trimis sa fac testul ala pt tbc de iti baga ceva in antebrat, am citit despre acest test multe si mie cam frica sa il fac pt ca poate sa iasa pozitiv la toata lumea din cate am auzit, exista alt test ? care sa zica 100% ? doctoru ma intrebat daca tusesc iam zis ca nu pt ca nu tusesc deloc nu am febra deloc niciodata, va intreb pe voi se poate cumva un tbc sa dea astfel de simptome la mine a inceput cu dureri in spatele si deasupra urechilor ca un fel de presiune si cu mici ameteli, cand stau in pat imi este bine, mentionez ca mai trasnpir noaptea dar cateodata nu, oricum ii foarte cald la mine, daca stau in picioare mult timp simt in spatele urechilor si deasupra si parca si la ceafa o greutate nu stiu cum sa zic si o ameteala dar parca nu e ameteala nu stiu si trebuie sa ma intind dupa ce ma intind imi este mai bine, de o luna si 2 saptamani sunt asa ca un teleghidat, vreau sa fac RMN la cap si coloana cervicala maine sau poimaine, si parca simt o durere la picioare de la gambe in jos dar nu tot timpu asta poate fi si de la atata stat ca stau anchilozat in pat toata ziua, mentionez ca am fost la orl neurologie si degeaba, va rog sa ma scuzati pt ca am scris atat si va rog sa imi raspundeti la intrebarile care ma framanta de atata timp
3 comentarii
0
04-02-2013, ora 19:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
simptomele talw sunt foarte vagi... nu se intelege de undecar putea fi originea
daca e prea cald in casa..e rau.. poate creste tensiunea artetiala
problemele gadtrice duc la o anemiebsau alte dereglari cu simptome de slabiciune...
cauta un medic care face cu adevarat medicina..savte ia la intrebari si consult de sus pana jos...si cauta o cauza...
0
04-02-2013, ora 19:40
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
va multumesc pt raspunsul dvs asa de rapid, dar inca nu mi-ati raspuns in legatura cu acel test, exista alt test mai sigur fara sa se faca "buba" aia pe antebrat, oricum acum ma gandesc la toate nu stiu de ce, ma gandesc ca daca imi fac testul ala ma infectez, sunt paranoia, si mentionez cand imi este foame imi este cel mai rau, oricum am facut analize la sange vsh glicemie urina calciu magneziemie exudat faringian tgp si altele aslo, si toate au iesit in regula, RMN la cap si coloana am sa fac. inca o data va multumesc pt raspunsul asa de repede.
0
04-02-2013, ora 20:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie facut si acel test pentru tbc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant cohlear: o nouă metodă de monitorizare ar putea ajuta la dezvoltarea unor implanturi mai performante
  • Cum curățăm corect urechile
  •