de vreo saptamana am vreo scurgere alba si inflamatie a labiilor.. o fi de la anticonceptionale?

26-03-2007
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
de vreo saptamana am vreo scurgere alba si inflamatie a labiilor, mancarime si senzatie de usturime in timpul actului sexual. in ultimele zile s-a mai diminuat, insa am observat o mica sangerare in scaun. asta s-a intamplat de 2 ori pana acum. mentionez ca sunt inainte de menstruatie. tot cam de 2 saptamani am si usoare ameteli si dureri de cap, mai ales cand merg cu masina(autobuz sau masina personala). au vreo legatura? nu am luat nici un antibiotic in aceasta perioada. toate astea s-au intamplat in luna in care am facut pauza de la pastilele anticonceptionale.
5 comentarii
0
26-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Simptomele prezentate pot avea mai multe cauze:
1. Scurgerea alba, inflamatia, mancarimea si usturimea pot avea drept cauza o candidoza vaginala.
2. Sangerarea din scaun poate fi din vagin, dar, la fel de bine, poate fi din rect, datorata unor hemoroizi.
3. Daca pierzi de mai mult timp sange prin scaun sau ai menstruatii foarte abundente, poti sa ai o anemie, care sa explice ametelile.
In concluzie, trebuie sa te examineze un medic si sa-ti faci un set de analize de rutina!
0
31-03-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
buna. ms pt raspuns! faza e ca mi-a trecut acum si inflamatia si scurgerea mai e f putin. insa intarzie menstruatia. azi se fac 3 zile. stiu ca e un pic paranoia, dar e posibil sa fie din cauza a ceea ce am avut? sau inca mai am si au disparut simptomele asa?nici sangerarea n-a mai aparut. poti sa-mi raspunzi?
0
01-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai astepta cateva zile! Este posibil sa intarzie datorita inflamatiei, insa daca intarzie mai mult, fa un test de sarcina sau mergi la un ginecolog!
0
03-04-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
salut. am facut test ieri si a iesit negativ. este posibil sa nu fie valid avand in vedere ca au trecut doar 6 zile de intarziere? ca mensturatia tot nu a venit. dar ma doare burta si spatele si am "semne" ca ar veni de 3-4 zile. ce zici?
0
04-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Zic ca iti urez sa-ti vina! Testul este valid!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •