de zece zile ma chinui cu gureri groaznice la ureche

09-05-2014
claudyuta
Nu este medic/terapeut
claudyuta
Buna ziua, de zece zile ma chinui cu gureri groaznice a incept cu o, a inceput sa ma doara urechea de la curent la munca lucrez intr-o fabrica unde sint toate usile deschise. Dar de la durerea asta a inceput sa ma doara, fruntea, cu ureche, toata dantura si gitul. Am azuns la urgente unde in prima faza mi-au pus o perfuzie. A doua zi mi-am luat singe si m-au trimus sa fac o radiografie unde au zis ca mi-a iesit ca as avea sinuzita maxilara. Mi-au dat tratament cu antibiotic si antiinflamatoriu si picaturi dar durearea persista. Imi puteti spune ce sa fac? As vrea sa va intreb daca am aceasta probleme este riscant sa ma lucrez in acest loc si risc sa ma imbolnavrsc iara.Va multumesc
2 comentarii
0
09-05-2014, ora 21:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
locul de munca nu are nici o vina.. cred ca mai lucreaza 100 de persoane in curecnt si nu au nimic
cauza problemelor este infectia dentara.. care sa raspindit la sisus si NU trece numai cu antibiotic
un medic ORL o sa spuna daca e cazul de facut punctii sinusale si de eliminat infectia sau deja e tarziu si trebuie operat sinusul maxilar
dar 1 lucru care trebuie sa.l faceti..este un consult la STOMATOLOG
0
10-05-2014, ora 09:21
claudyuta
Nu este medic/terapeut
claudyuta
Multumesc, sa stii ca ati avut dreptate am fost la stomatolog si mi-au curatat canalele mi-au facut si radiografii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.