Decalotare... acum simt o usoara mancarime si usturime. Ce poate fi?

25-08-2013
anti biotic
Nu este medic/terapeut
anti biotic
Buna seara. Saptamana trecuta am facut sex neprotejat si acum doua zile am observat niste pete rosiatice pe capul penisului si am observat ca am smegma.Azi am incercat sa decalotez peputul si nu am reusit sa decalotez, adica prea putin..Acum simt o usoara mancarime si usturime. ce poate fi?Am apelat aici pentru ca mi-e putina jena sa apelez la un medic.
6 comentarii
0
25-08-2013, ora 00:47
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
mergi la medic...posibil sa fi luat un BTS --care se trateaza doar daca mergi la medic...altfel se poate agrava si il poti si transmite mai departe.
0
26-08-2013, ora 11:04
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
foarte posibil sa fi luat o candida. NU mai intretineti relatii sexuale neprotejate fara sa stiti daca partenera este ok din punct de vedere medical. nu iti mai fie rusine de medic, nu are de ce. crede-ma ca este satul de cate probleme de genul vede si aude zilnic. nu o sa rada nimeni de tine ptr fraptul ca vrei sa iti recapeti sanatatea. indraznesc sa te intreb daca fata este prietena ta. daca da, mergeti impreuna si va tratati. poate nici ea nu stie ca are probleme.
0
27-08-2013, ora 09:15
anti biotic
Nu este medic/terapeut
anti biotic
Am fost la doctor si am facut niste analize. doctorul a zis ca ar putea fi candida. Prietena mea este ok cel mai probabil am facut de la antibiotice baute pe stomacul gol
0
27-08-2013, ora 09:32
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
aaa. cu siguranta de la antibiotice. daca spui ca prietena ta este ok, atunci asta e cauza. acum trebuie sa ai grija sa nu o pricopsesti si pe ea cu candida ptr ca la fete foarte greu se scapa de ea. stiu din proprie experienta. Sti? doctorii ar trebui sa prescrie si un antimicotic si un protector ptr stomac atunci cand scrie pe reteta antibiotic, dar asta e prostia lor ca n-o fac. nu isi da nimeni interesul cu adevarat. cand iti mai da antibiotic, cere tu ceva ca sa te apere de candida. daca nu avem singuri grija de sanatatea noastra, nu are nimeni.
0
27-08-2013, ora 09:34
anti biotic
Nu este medic/terapeut
anti biotic
asa voi face merci mult de sfaturi
0
27-08-2013, ora 09:41
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
n-ai ptr ce :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Decalotarea penisului
  •