Decalotare dureroasa in erectie | Forumul Medical ROmedic

Decalotare dureroasa in erectie

14-12-2011
robsson
Nu este medic/terapeut
robsson
Buna ziua d-le doctor. In urma cu 2 luni mi-au aparut pe preput niste crapaturi longitudinale, rosiatice. M-am dat timp de o luna cu Nidoflor, mi-au trecut aceste crapaturi in proportie de 90%. Ce am observat de cand au aparut aceste mici crapaturi, preputul nu mai este asa elastic. Din aceasta cauza pielea preputului s-a strangulat ( ca un fel de inel) si drept urmare in erectie decalotarea se face foarte foarte greu, cu dureri. Mentionez ca in stare flasca decalotarea se face relativ usor, dar nu ca inainte de aparitia acestor crapaturi.
Va multumesc anticipat pentru sfaturile dumneavoastra.
Cu respect,
Robert - Timisoara
3 comentarii
0
15-12-2011, ora 17:44
robsson
Nu este medic/terapeut
robsson
Nimeni nu raspunde pe acest forum? Ma gandesc la un medic de specialitate.
0
20-12-2011, ora 23:23
robsson
Nu este medic/terapeut
robsson
Va rog sa-mi raspunda cineva...a mai ajut cineva aemenea simtome? Daca da astept un raspuns..
0
02-01-2013, ora 23:32
Jagdtiger
Nu este medic/terapeut
Jagdtiger
buna seara.si eu pot spune ca sunt in aceeasi situatie ca si tine.problema mea consta in niste crapaturi longitudinale pe ale pielii din santul balano-preputial care face legatura intre glandul penisului si preput.prima experienta neplacuta am avut-o acum 2-3luni de zile la inceputul unui act sexual cu iubita mea, cand am vrut sa o penetrez.am avut niste dureri si usturimi insuportabile.cand m-am uitat la penis am observat cu stupoare ca pur si simplu pielea a crapat si in partea dreapta si in partea stanga longitudinal..ca si cum ar fi avut 2 urechi.am asteptat 3-4 zile sa se vindece in repaus total.iar la a doua incercare s-a rupt din nou pielea la prima penetrare in vagin.am turbat.am mers la dermatolog.m-a diagnosticat cu candida.am urmat un tratament de 14 zile cu clotrimazol crema si bepantene unguent de 2 ori pe zi dinineata si seara.au disparut.dupa tratament am avut 2 saptamani de sex perfect fara dureri si crapaturi ale pielii, dar au revenit.nu stiu ce sa mai fac.unde sa mai merg.e foarte frustrant pentru un barbat sa pateasca asa ceva.ma simt oribil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Decalotarea penisului
  •