Decalotarea

30-04-2016
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Buna ziua! Am 19 ani si am o problema cu decalotarea penisului. Mi se decaloteaza doar partea superioara, si ramane piele adunata intr-un loc, iar in partea inferioara nu mi se decaloteaza. Ce as putea sa fac?
9 comentarii
0
30-04-2016, ora 16:26
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Cititi pe net despre fimoza, posibil sa fie sau consultati un urolog.
0
30-04-2016, ora 17:19
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Am uitat sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala. Acesta este poate fi motivul imposibilitatii decalotarii? Iar dupa primul act sexual, preputul sa se rupa?
0
30-04-2016, ora 17:56
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Nu trebuie sa se rupa nimic, nu are legatura cu inceperea activitatii sexuale, cititi cum v-am spus despre fimoza si consultati un urolog.
0
01-05-2016, ora 13:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil Fimoza, examen clinic Urolog cu trimitere de la medicul de familie.
0
02-05-2016, ora 01:41
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Nu e vorba de nicio fimoza, daca spui ca partea superioara se decaloteaza...Asa e la toti baietii virgini, preputul este partial lipit de gland, dar se poate dezlipi fie la inceputul vietii sexuale cu o partenera, dar in felul acesta va fi foarte dureros si sangeros, sau fie prin masturbari repetate in care sa se aplice a anumita tensiune asupra pielii preputului, in felul acesta decalotarea realizandu-se treptat, fara foarte multa durere(o durere la un nivel suportabil) si fara sa curga sange.Tu probabil, fiindu-ti frica de acea durere, nu te-ai masturbat ceva mai fortat.In cazul meu, daca imi amintesc bine, decalotarea completa s-a produs treptat, cam in decursul unei luni de zile, in care ma masturbam zilnic aplicand o tensiune medie.
0
02-05-2016, ora 18:47
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
M-am masturbat, dar cum spuneati dumneavoastra, fara sa aplic o tensiune mai mare si o faceam mereu fara a-mi decalota penisul fiindu-mi frica de ce s-ar putea intampla.
0
02-05-2016, ora 21:50
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Nu are de ce sa-ti fie frica, fiindca durerea e una suportabila, daca nu fortezi prea tare si o faci treptat, cu rabdare.O sa simti doar o usoara usturime.O sa si observi ca se produce o rana superficiala in momentul in care fortezi pielea preputului, iar acea rana o sa usture putin pana se vindeca.
0
03-05-2016, ora 18:27
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Si sa fie o masturbare normala, adica rapida, pana la ejaculare sau asa usor, incet sa trag de 2-3 ori?
0
03-05-2016, ora 21:18
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Masturbare normala, nu neaparat rapida, dar ceva mai fortata.Fortezi usor decalotarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •