Decoltare penis

02-06-2013
Qnt
Nu este medic/terapeut
Qnt
Buna ziua, am 16 ani si nu am mai vorbit cu nimeni in legatura cu aceasta problema. Pot sa il decoltez, dar in momentul in care intra in erectie se decolteaza ( trece peste cap) si cand vreau sa il decoltez mai tare nu se poate..
imi apare o durere in zona 'atei'.. sa fie din cauza atei? sau o fimoza?
3 comentarii
0
02-06-2013, ora 09:21
Qnt
Nu este medic/terapeut
Qnt
Cer scuze de dublu post, vreau sa mentionez. cand e in erectie si il decoltez.. o parte din perput este ingusta.. gen asa : http://postimg.org/image/lz1cqnvf7/ doar ca nu asa de ingust, sub o forma mai usoara.. ce pot face ? inafara de operatie.. nu vreau sa aud de asa ceva..
0
02-06-2013, ora 10:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Fimoza inseamna incapacitatea completa de a decalota penisul. Ceea ce aveti dv nu este o adevarata fimoza, ci o problema care apare la aproximativ 50% dintre baieti. Nu este necesar un tratament, nefiind vorba de o boala. Problema se va rezolva singura dupa inceperea vietii sexuale, cand va avea loc ceea ce popular se numeste 'ruperea atei'. Pana atunci, nu este necesar sa va tot decalotati penisul. De fapt, nu va fi necesar nici atunci, ci se va decalota singur.
0
02-06-2013, ora 10:57
Qnt
Nu este medic/terapeut
Qnt
Multumesc frumos pentru raspuns domnule doctor, m-ati mai linistit putin...
Multa stima si respect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Decalotarea penisului
  •