Dedublare sept pellucid

16-05-2018
gio2000
Nu este medic/terapeut
gio2000
Buna ziua.
De 1 luna de zile am dureri de cap frontale si cateodata simt o crampa mai dureroasa in crestetul capului.
Din proprie initiativa am facut un ct, in care totul a iesit normal, mai putin vocea dedublare de sept pellucid
Durerea de cap nu trece toata ziua, o simt mai ales dimineata cand ma trezesc, din cauza unei raceli am luat si ibalgin, dar nu are niciun efect asupra durerii de cap, nu e foarte dureroasa insa e prezenta mereu.

O sa merg la neurolog, insa in legatura cu notiunea dedublare de sept pellucid nu am gasit nicio explicatie.

Ma poate lamuri cineva la ce se refera?

Multumesc
1 comentarii
0
22-05-2018, ora 09:24
gio2000
Nu este medic/terapeut
gio2000
Daca intereseaza pe cineva, e o chestie din nastere care nu afecteaza cu nimic. M a lamurit neurologul
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.