Deficit de greutate

24-05-2018
Ana-Maria15
Nu este medic/terapeut
Ana-Maria15
Buna ziua! Am un baiat in varsta de 7 luni si 2 saptamani si cantareste 6600gr si 71 cm ( 2900gr si 50 cm la nastere). L-am alaptat exclusix pana la 6 luni, incepand diversificarea dupa. A acceptat f bn piureul de fructe, mix de legume cu carnita si ulei de masline si cerealele de orez. La 6 luni si 2 sapt a facut o viroza eruptiva, moment din cate a inceput sa refuze solidele..facandu-si sila pana cand vomita un pic chiar daca insist..am fost la pediatru si a zis ca e din cauza caracterului sau ( refuza pe plan emotional)si ca trebuie sa il infometez (dandu-i si un sirop cu vitamine pt pofta de mancare)..am facut si asta dar prefera sa urle de foame si tot nu accepta. Precizez ca nici biberon nu accepta. Cat deficit de greutate are si cum trebuie sa procedez pt a-l determina sa
manance iar?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •