degete umflate

05-02-2012
alexandrui88
Nu este medic/terapeut
alexandrui88
Buna,

De o zi sau doua observ ca mi s-au umflat degetele de la maini si ma cam jeneaza (in principiu, daca strang pumnul). De asemenea, mainile imi sunt foarte reci. Mentionez ca sunt si racit, am fost la medicul de familie cand am avut febra destul de mare, a zis sa stau cinci zile in casa pentru ca e viroza si trebuie sa astept sa treaca. Nu am luat decat paracetamol si niste suplimente alimentare (vitamina C, calciu, magneziu, chimen negru), deci nu cred ca poate fi vorba de vreo alergie.

Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
05-02-2012, ora 23:08
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cine ti-a recomandat sa iei chimen?
Nu manca sarat (ex.cartofi prajiti la punga, mezeluri), nu mai bea ceaiuri ciudate care pot retine apa in corp si sa creasca tensiunea.
Nu manca nici sarmale :))) varza acra poate irita rinichii si se retine multa apa in organism.
Eventual, dupa ce iti trece viroza sau raceala, ar fi bine sa faci un consult cardiologic si la rinichi. Totusi nu este in regula sa te umflii asa.
Poate doctorul iti va da sa faci un set de analize, dar sa treaca macar 2 saptamani dupa ce termini de luat paracetamolul, ca sa nu influenteze rezultatele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.