Dependent de metadona (sintalgon)

08-02-2009
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Toata lumea vorbeste despre droguri si ce trebuie sa faci pt. a te lasa de ele.Nimeni nu spune nimic despre ce trebuie sa faci ca sa te lasi de un drog legal care este de 1000de ori mai rau(discutabil) decat heroina.De la heroina ai 3-4 zile rauri iar de la nenorocitele astea de methadone 2-3 luni.Singurul lucru bun este ca ti se dau degeaba si nu trebuie sa faci fapte regretabile pt. a le obtine.Am luat la sf.Stelian 1si12 14 pastile cel mai mult, am scazut cat 2 la 2-3 saptamani dar cand am ajuns la doua si am zis ca gata sint pregatit sa scap si de ele am avut niste rauri de am sari ier in heroina.Cel mai rau este ca nu mai vor sa te primeasca inapoi sa i-ti mai dea acele 2 pastile ca sa-ti ia raul.Acum am 2ani si 6 luni de LSM 4 si iau 24 pastile.Ce sa fac ca sa ma las de ele? STI CINEVA? Pariu ca NIMENI!
371 comentarii 12 ..... 12 13 Înainte ›
0
12-03-2009, ora 14:12
iulian const
Nu este medic/terapeut
iulian const
Este o metoda, dar costa: metoda ANR a doctorului Waismann din Israel : se face in Bucuresti incepand de luna trecuta! Dr. Weismann vine cam la 2 saptamani si aplica tratamentul la sediul FORAD. -*. Am sunat eu pentru a afla infos. Vreau sa o duc pe prietena mea acolo. Ea e dependenta de 10 ani de heroina. Costul tratamentului este de 5200 euro. Succes


(*modificat de administrator)
0
23-03-2009, ora 11:24
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
ai dreptate.Am auzit de aceasta metoda de cand se facea tratament numai in Israel contra cost cam 10000E.As vrea sa cred ca este adevarat, dar am cateva semne de intrebare: Dece respectivul filmulet pe care il prezinta ei acolo nu il poti gasii nicaeri pe net, as vrea sa vad si eu un singur om care intradevar s-a lasat.Pe langa toate astea mai am ceva: Am niste cunostinte in Israel care atunci cind am vrut sa ma duc acolo pentru tratament mi-au spus ca acest doctor este la fel ca multi alti "escroci" care se lauda ca, cu un anumit tratament, ceai, etc. pot vindeca cancerul, sida, etc.Mai un baiat care a fost in Israel la acel centru si desi a dat cei 10000E si zice ca s-a vindecat (fiind dependent de methadona), el venea la Spital pentru a-si cumpara la negru methadona.Poate ca e un mincinos si nu a fost in Israel dar daca spune adevarul...? Oricum eu sint hotarit sa incerc si solutia asta disperata si deja am demarat procesul de strangere a respectivei sume.Asa cum poate vor spune multi "SANATATEA NU ARE PRET SI MERITA INCERCAT" dar daca TOCMAI PE ASTA SE BAZEAZA EI sau EL? Sper sa fie bine si dupa Paste voi face si pasul acesta, apoi va voi tine la curent cu ce s-a intamplat si daca a dat rezultat va voi spune. (asta daca nu sint si eu unul de al lor :))
)
0
09-08-2009, ora 12:57
ambre
Nu este medic/terapeut
ambre
Ce am auzit eu despre acel Dr. din Israel este ca operatia lui consta in faptul ca timp de 24 de ore face o recirculare completa cu sangele din organism (o filtrare sa zicem), dupa care intrii pe acelasi banal tratament de Revia zi de zi cate o pastila. Puncte benefice? Ar fi ca dupa teoria lui iti reimprospatezi sangele, il purifici daca pot spune asa. 5000 EURO pt. asta ? Lasa nene ca asta se intampla si cu putina atentie la alimentatie daca e sanatoasa. Iar tratamentul de Naltrexona il poti incepe dupa orice DETOX de 10 zile. Parerea mea personala este ca nu se merita. Dan781 are MARE DREPTATE in ceea ce priveste sevrajul. La un consumator ca mine care consuma din 1995 intravenos sevrajul tine aproape 1 saptamana dar la Methadona sevrajul tine minim 6 saptamani, deci unde e smecheria? Ce dai pe mere dai pe coji de nuci ?

De ieri sunt exteernat si eu de la sf. Stelian si am inceput cu Revia. Ideea este ca fiecare in aceasta problema alearga SINGUR se poate ajuta numai el pe el. Vointa de fier, ruperea de anturaj, ocuparea timpului la maxim si multa multa multa incredere in sine (sau in D-zeu).

Urez din tot sufletul BAFTA MAXIMA tuturor !!!
0
09-08-2009, ora 16:53
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Am facut mathoda Dr.Weismann acum cca 3-4luni, si va pot spune ca, este si nu este chiar asa "cum se spune". Oricum cred ca este cea mai buna metoda in prezent.Din toate metodele incercate de mine si cred ca le-am incercat pe toate, asta este intr-adevar cea mai buna, insa, si aici ai nevoie de vointa.Rauri ai si dupa aceasta metoda(mie mi se spusese ca nu voi avea), intradevar "suportabile", nu ca atunci cind te-ai lasa fara sa faci nimic.Picioarele m-au rupt cca 1saptamana, am avut si o depresie puternica si nimeni nu te pregateste pt."realitate".Mie mi s-a parut ca sint "prea normal" (da a-ti citit bine).Fiind "aiurit" 14-15ani, risti sa nu-ti placa starea de normalitate care vine "peste noapte" si pt. asta nu te pregateste (consiliaza) nimeni.Eu nu am rezistat, sau poate ca nu am fost pregatit pentru a fii normal, DAR SINT CONSTIENT ca mai devreme sau mai tarziu TOT la Dr.Weismann VOI AJUNGE pentru ca DACA intradevar VREI SA TE LASI el este solutia.Pt. mine poate a fost prea devreme sau poate ca s-a intamplat prea repede si m-am dus sa fac tratamentul cu gandul ca nu voi mai putea trage niciodata "FORTAT" de tratament si nu ca asa vreau eu...I-mi este greu sa ma exprim in scris, dar va pot spune(scrie) cu siguranta ca daca VREI sa te lasi asta este solutia!
Te duci dimineata spit.Floreasca, in cca 30min. adormi si te trezesti a doua zii curatat.EU (spun Eu pt. ca cel care a facut cu mine in acelasi timp tratam. arata mai bine)am ajuns acasa ametit dupa anestezie, am dormit si tin minte ca m-am trezit si-mi era rau, ma durea picioarele foarte tare (atunci mi se parea ca-mi este foarte rau dar daca ma gandesc acum, nu a fost chiar asa de rau) si pe ora ce trecea ma lasau durerile de parca mi le lua cineva cu mana.Tin sa va spun ca nu toti cre fac tratamentul patesc ca mine fiecare simte altceva.Totul este sa-ti iei pastila REVIA in fiecare dimin. cum deschizi ochii.
Eu nu am vrut sa ma opresc, pt. ca nu am putut sa ma obisnuiesc cu starea de normal care se instalase in viata mea si m-am intors la methadona.Muti vor zice ca sant nebun sau ca-mi merit soarta...poate ca lafel a-si fi spus si eu despre altii...dar nimeni nu poata sa stie ceea ce simti tu.Poate ca un pshiolog ar fi putut sa ma ajute sau ar putea cu siguranta sa spuna dece m-am intors la methadona dar eu stiu doar atat:nu mi-a placut sa fiu normal.
DACA intradevar VRETI sa scapati de heroina, methadona si orice opiaceu, cu siguranta asta este solutia si ganditi-va ca sanatatea nu are pret.Ce e 5200E cand e vorba de tine, sanatatea ta, familia ta si nu in ultimul rand viata TA
Eu sint SIGUR ca pana la urma ma voi intoarce si voi face iar tratamentul dar atunci cand VOI FII PREGATIT.
0
09-08-2009, ora 17:16
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
@ambre am uitat sa-ti zic: am inteles ca te-ai internat la SF. Stelian.Ai grije ca directoarea aia UDITA este periculoasa! Nu arata ca ai posibilitati materiale pt. ca va incepe sa te cheme la cabinetul ei particular si te v-a indoii de bani.Am un prieten care cotizeaza la ea acolo la greu si o parte din aerele de conditionat din spital tot de tatal lui sant puse.Nu ca ar fii rau sa donezi ceva spitalului dar sa nu ajunga la dir. sau asistenta sefa.Te haleste de bani si pe urma cand ai impresia ca ai cumparat-o si poti calca stramb, te arunca afara ca pe o masea stricata.
0
10-08-2009, ora 22:16
ambre
Nu este medic/terapeut
ambre
Dane, ideea este dupa parerea mea extrem de simpla. In aceasta problema cu heroina, ficare aleagra SINGUR ! daca vrei sa te lasi o poti face pur si simplu si dintr-o data. Am 14 ani in total de consum din carte 4 de pauza. Am tras 8 ani, 4 pauza si apoi m-am apucat din cauza ca m-am operat de hemoroizi. Nu am informat pe nimeni ca sunt heroinoman si m-au tratat ca pe un pacient normal. Iar post operator au bagat OPIACEE in mine ca intr-un elefant. Ce crezi ? Intr-o saptamana dupa ce mi-am revenit m-am trezit cu seringa-n vena ! Dupa 4 ani de "normalitate" cum ii spui tu. De putut se poate dar numai sa ai o motivatie proprie, nu impusa de parinti sau sa te lasi ca-ti cere iubita sau bunica de pe patul de moarte. Trebuie sa o faci pur si simplu ! Ca asa vrei tu ! Nu trebuie cautat tovarasie cu nici un drogat ca nici 2 betivi nu se pot tine unul de celalalt ca vor cadea. Ai prins ideea.
Eu m-am lasat fara acel Dr. MINUNE. Totul este in capul nostru. Dependenta fata de drog nu consta numai in faptul de a-l asimila in organism ci si de ritualul in sine. Alergi dupa marfa, o pui in fiola, faci filtrul, o fierbi, etc... Esti dependent si de aceste gesturi de care dupa 14 ani e greu sa te debarasezi intr-adevar dar daca ai putina coloana vertyebrala si iti gasesti adevaratele prioritati in viata, vei reusi. Eu acum am deja o sotie si o fetita de 4 luni si o saptamana. Daca nici eu nu sunt motivat atunci cine ?
Iti urez TOT BINELE DIN LUME SI BAFTA MAXIMA !
0
11-08-2009, ora 18:11
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
BRAVO
0
30-09-2009, ora 20:56
waky2000
Nu este medic/terapeut
waky2000
mesaj pentru baiatul care spune ca sevrajul de metadona tine 2...3 luni.pentru cultura ta generala sa stii ca sevrajul in general este diferit de la persoana la persoana.asadar sevrajul de metadona nici in cel mai rau caz, si ma refer la unu care a luat 80 de pastile de metadona pe zi timp de 3 ani nu este asa de lung sevrajul.in cazul in care cineva vrea sa se lase de metadona fara nici un inlocuitor iti spun din propria experienta sunt 2 nopti groaznice.atat!!!ziau o duci cum o duci dar noaptea nu mai ai cum so pacalesti cu toate somniferele care vrei sa le iai, si le iei de pomana.pe urma ai un max de 4 sau 8 zile de discomfort, timp in care nu dormi mai mul t de 4 ore pe noapte(fara somnifere), si intrun final incepi sa te simti din ce in ce mai bine.iar dupa max 3 sapt esti nou nascut.deci nu mai speria oamenii cu povesti de groaza scornite din fascinatia tabolnava si auto impusa de tine, invocand tot felul de povesti sau de motive ca sa nu te lasi de marfa sau de metadona.DECI tinand cont de timp, bani, sanatate, anturaj aiurea in mare parte ciori spurcate, felul in care decazi moral si fizic, eu zic ca merita sa te kinui 3.4...zile.va multumesc.
0
01-10-2009, ora 10:29
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
::)))) 2-3 nopti ???? Nici de diazepame nu te lasa sevrajul asa repede atotstiutorule:)) Poate tu te-ai lasat de kofeina BRO :))
0
05-12-2009, ora 10:00
doru09
Nu este medic/terapeut
doru09
Salut,

Acest drog se poate "pastra" doar de fun...sa il consumi numai la un sfarsit de saptamana dupa zile intregi si grele de munca...relaxing ?? ...bineinteles sub forma de tigare. Am inceput sa consum la varsta de 25 de ani sub forma de tigare, nestiind despre ce dependenta poate crea aceasta forma de consum (e drept ca nici nu am cautat sa ma interesez o secunda). La inceput a fost frumos.ca si pana la bun sfarsit, si sper sa pot sa spun cu mana pe inima SFARSIT. In ceva mai bine de un an, am simtit decat de cateva ori ce inseamna sa nu ai, si asta s-a intamplat acum, in ultimul timp. La inceput consumam just for fun, fumam cu cei ce m-au "condus" pe calea asta fara sa fiu nevoit sa scot din buzunar nimic. Veneau pe la mine si prietena mea, si fumam. Apoi am inceput cu prietena mea sa ne cumparam cate o bila din care faceam 3-4-5 tigari si stiam ca nu mai depindem de nimeni. Era frumos.dar atunci cand nu era...NU ERA si gata...nu era un capat de lume. Am refuzat sa iau sintalgon stiind de ce dependenta creaza acest tip de pastile si neavand rauri. Dupa ceva timp am inceput sa ne cumparam tot mai des bile, totusi ramanand la o doza constanta pe zi.o bila/2 in 2 oameni. Rar mai luam cate un gram sa iesim mai ieftin si sa avem marfa ceva mai mult timp. Problemele au inceput atunci cand am realizat ca incet incet am rupt legaturile cu anumiti prieteni sau ca nu putem pleca pe niciunde fara sa ne luam marfa la noi.
Totul vreau sa cred ca s-a terminat acum, sau cel putin ca fac o pauza mai mare. Astazi am inceput, "nesuportand" raurile.sau mai bine spus fiindu-mi greu sa le suport, pentru ca nu ar fi un capat de lume, sa iau 3 pastile sintalgon.maine vreau sa iau 2 si poimaine 1, iar raspoimaine nu vreau sa mai iau nimic. Ce am observat la asa zisele rauri.cu totii in viata de zi cu zi mai avem perioade proaste in care ne simtim asa daramati. Heroina consumata zilnic, nu mai da acces organismului sa mai simta nici un fel de durere. Organismul in perioada de sevraj, respira si asta e cauza pentru care ne simtim rau.raurile usor usor incepand sa dispara.

Se poate consuma heroina la tigare just for fun..OCAZIONAL ?!?!...vreau pareri
0
05-12-2009, ora 15:46
sol85
Nu este medic/terapeut
sol85
Heroina for fun? Consum ocazional? Glumesti, nu?
Nu exista asa ceva, nu exista. Punct.
0
05-12-2009, ora 21:22
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Asa cum ai zis mai sus, ai inceput SI TU doar de distractie si unde ai ajuns? Daca-ti citesti singur comentariul tau, atunci i-ti vei raspunde singur. :/
0
22-12-2009, ora 21:44
ss2ss
Nu este medic/terapeut
ss2ss
pt. doru09:Heroina for fun?ESTI BOLNAV BAIETE!!!!! ESTI BOLNAV RAU DE TOT!!!, BAIETE !!!!!!!!!!!!!
0
03-01-2010, ora 21:06
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
Salutare, si eu sunt pe metadona de 1 an jumate, consumator de heroina de vreo 6 ani cu vreo 3 pauze de max 8 luni, in ultimul timp luam si sintalgon si ma si drogam zilnic, de 5 zile nu am mai consumat deloc heroina si vreau sa renunt si la sintalgon(doza zilnica este de 30mg), stiu ca nu imi va fi usor dar sunt hotarat sa scap de ambele dependente urmand sa trec pe naltrexona pe care mi-am si cumparat-o deja de la farmacie.Ce vream sa va intreb daca aveti idee ce medicamente pot sa iau care sa ma ajute sa trec sevrajul de metadona?azi am luat 25mg si de maine nu mai vreau sa iau deloc.Multumesc anticipat
0
04-01-2010, ora 06:27
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Ai grije ce pauza faci intre sintalgon si Naltrexona.
Parerea mea e sa faci o pauza mai mare de Hero si sa mai stai macar 2-3luni pe sintalgon si abea apoi sa treci pe Naltrexona (parerea mea).Ai grija ca daca iei Naltrexona nu te mai poti "juca " cu Hero asa cum faci cand esti pe Sintalgon.De rauri (de la Methadona)nu ai cum sa scapi decat internendu-te la 9 (ex.) si apoi pe Naltrexona sau Dr.Waissman te poate ajuta dar costa.
PAREREA MEA.
0
04-01-2010, ora 11:51
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
Ms pt rasp Dan, sevrajul o sa incerc sa-l trec acasa, cat despre Dr.Waissman, eu de fel nu am incredere in evrei, dupa cum se stie ar face orice pt bani, tot ce face este o dezintoxicare rapida dupa care te trece pe naltrexona, costurile procedurii nu sunt justificate deloc, se poate face intr-un spital oarecare doatat cu aparatura.o sa stau clean in jur de 7 zule dupa care o sa trec pe Naltrexona
0
04-01-2010, ora 22:20
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Cum zici tu..daca crezi ca rezisti...Sa-mi spui si mie te rog daca ai reusit sa stai atata timp fara methadona sau hero.
0
05-01-2010, ora 20:21
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
Asta este a 8-a zi fara hero si a 2-a fara meta, ma asteptam sa ma simt f rau dar chiar nu a fost asa, am luat cate o patila de carbamazepina si triapidal si seara cate-o fiola de diazepam injectabil la vena, in a 7-8 a zi vreau sa trec pe naltrexona, m-a ajutat f mult si faptul ca am plecat din Bucuresti, aici unde sunt nu mi-as putea procura droguri si de data asta sper sa reusesc.Numai bine la toti
0
06-01-2010, ora 16:17
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Am stat si eu 3zile odata fara nimic dar eram nevoit.A 2a zi incepe sa fie rau ca methadona nu mai are nici un efect dupa 36ore.Eu a 3 a zi m-am dus taras la spit sa-mi iau metha.Bafta si ai grije cu alea de somn.
Esti TARE daca reusesti sa stai 7 zile.Bravo oricum
0
11-01-2010, ora 14:37
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
@cosmin26
naltrexona ai reusit sa o iei fara reteta, sau ti-a fost prescrisa de doctor? prietenul meu nu a reusit sa se lase de heroina din primele incercari si acum vrea sa incerce din nou. vrea sa ia metadona, sa stau cu el si sa il ajut sa treaca peste sevraj, sa termine odata ca a zis ca nu mai poate duce viata asta ca nu o mai suporta. ideea e ca dupa detox, as vrea sa i-a naltrexona si nu stiu daca se da fara reteta, pentru ca daca s-ar da, as cumpara-o cat mai repede.
0
11-01-2010, ora 19:42
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
naltrexona am luat-o cu reteta are numai la farmacia din spate de la unirea, cu meta te pot ajuta mai am ramase ceva.succes
0
11-01-2010, ora 19:53
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
as avea nevoie de meta, dar momentan nu am niciun ban:) pana la salariu saptamana viitoare. azi am dat tot ce mai aveam pe meta:) maine sunt constienta ca nu o sa aiba de unde lua. i-am zis de banii care ii are sa isi ia macar pt 2 zile.. si cine ti-a prescris reteta? de la vreun centru specializat? am inteles ca e vreo 300 lei.
0
12-01-2010, ora 08:55
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
nici eu nu sunt in buc pana la sf saptamanii imi fac detox-ul sa trec pe naltrexona, da e in jur de 300 lei pe luna tratamentul, merge si cu reteta de la medicul de familie dar nu trebuie luat-o dupa meta sau heroina treb sa aiba min 7 zile de pauza fara nimic, stiu ca e f greu dar nu are ce face daca vrea sa treaca pe naltrexona, si eu am murit de ray 1 sapt dar acum sunt ok maine incep sa iau, aveti grija oricum fa-l sau incearca sa nu mai i-a heroina.bafta
0
12-01-2010, ora 10:45
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
da, ieri a luat meta, azi nu mai avem de unde si cu ce...se simte rau, l-am sunat si nu au fost de ajuns cele pe care le-a avut. ma gandesc la o solutie, dar nu o prea gasesc. cam cate meta mai ai?
0
12-01-2010, ora 11:57
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Eu cred ca nu ganditi, nu stiti la ce va expuneti sau 1 din voi e Militian.BAAAAA vreti sa va duceti 10-20 ani la puscarie? Stiti ce inseamna sa vinzi sau sa cumperi Metha?
@annytta daca chiar nu stii (sper ca nu te prefaci), du-te la centre de dezintoxicare de stat sau cu plata si NUMAI acolo ti le da.Eu zic sa consulti un doctor si sa nu faci de capul tau trecerea de la metha la naltrexona sau stiu eu mai ce...daca nu vrei sa-l omori. Inca ceva: Daca ia metha nu va avea sevraj asa ca nu tre sa stai langa el panai trece sevrajul asa cum zici tu.
Du-te si informeaza-te ca nu stii nimic si-l poti omora.
@cosmin26 frate tu esti intreg la minte? Tu-ti dai seama ce vrei sa faci? Mai gandeste-te
0
12-01-2010, ora 12:26
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
@dan781
el m-a avertizat aseara cand i-am spus de ceea ce spui tu. ca e foarte periculos. sunt disperata nu stiu cum sa iti spun, am sunat la caia pantelimon si am cerut ajutor. ideea e ca dureaza, eu nu pot ajunge cu el pana la ora 16 acolo, iar singur nu stiu dc se va duce. crede-ma ca nu stiu ce sa ii mai fac. as vrea sa il ajut dar nu mai stiu cum. am zis ca o sa caut un centru particular si poate acolo o sa se miste mai repede. el nu vrea tratament indelungat cu metha. doar vrea sa treaca sevraju. help!
0
12-01-2010, ora 12:53
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
nu am niciun gand ascuns, nu am de ce. sunt prea speriata, cum am mai spus ma lupt sa il ajut singura, parintii lui nu ii sunt aproape. mi-e foarte greu, pentru ca nu am niciun ajutor ma intelegi? doar eu si el. eu nu am incercat never, am fost ferita de lumea asta a lui, chiar de el si nu m-a tentat niciodata sa incerc, pentru ca vad cat de mult se chinuie. crede-ma ca mi-a fost foarte greu sa inteleg de ce nu se poate lasa, poate si acum imi mai este dar mai putin... incredere in el nu pot avea, pentru ca dupa cum bine stim cu totii minte enorm...enorm. deci, nu-mi ramane decat sa caut o clinica particulara, cand o sa iau salariu. bani nu mai am, el nu are serviciu, deci nu stiu cum sa-ti zic, dar situatia e nasoala:(
0
12-01-2010, ora 14:55
cosmin26
Nu este medic/terapeut
cosmin26
@dan781
am zis eu ceva de vanzare am zis ca o ajut cu cateva metha mai citeste odata postul meu, de meserie sunt jurist asa ca nu as fi handicapat mintal sa postez aici ca vand meta, cunosc legea f bine,
@anniytta
nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu am fost internat la sf stelian cu multi ani in urma dupa care am urmat un program cu metadona timp de 2 ani care nu m-a ajutat deloc, am tras zilnic, plus ca cei de acolo m-au jecmanit de bani, crede-ma ca nu moare nimeni din sevrajul de heroina, eu am zacut 6-7 zile in care m-am lasat si de hero si de meta, am avut vreo 3 nopti in care am zis ca mor, efectiv ma tavaleam pe jos, si azi cand m-am trezit parca sunt un alt om, am o super pofta de viata care nu am mai simtit-o de vreo 5 ani, cel mai mult conteaza si suportul celor din jur, plus ca am plecat din buc unde cred ca nu as fi reusit, treb sa stea cineva cu el 24 din 24, si nu treb sa iasa di casa pt ca sigur se duce in hero.da un -* poate vb acolo mai usor.suces


(*modificat de administrator)
0
12-01-2010, ora 15:49
annytta
Nu este medic/terapeut
annytta
@ cosmin26
felicitari ca te simti bine! tine-o toto asa! ok. pe seara cand ajung acasa daca vrei. si el a fost la stelian:( a iesit si a sarit in ele. cum sa stau 24 din 24 cand eu tre sa aj la munca? poate sa il incui dar...nu stiu cum ca sa nu iasa. vb mai tarziu.
0
13-01-2010, ora 12:59
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
@cosmin26
Daca chiar cunosti "legea" ca mai zici ca esti si jurist.Ce trebuia sa faci tu cu acele metha ramase in plus? Lasa nu are rost sa-mi bat capul, fa ce vrei.
@annytta vezi ca sunt centre particulare care costa 5-600ron si-l baga imediat in program ca la stat nu prea ai nici o sansa sa-l vezi curand internat.Intretimp pune-l si pe o lista de asteptare la unul de stat si poate o sa ai noroc sa te sune in 5-6luni dar tot e bine ca e gratis.
Adaugă un comentariu / răspuns
371 comentarii 12 ..... 12 13 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.