dependenta olynt

20-01-2010
eu2000
Nu este medic/terapeut
eu2000
pt dr fvaleriu
sant dependent de olynt de 15 ani
am vazut ca recomandati coralgol am vrut sa iau si eu, dar mi sa spus ca e toxic si nu se mai face
radiofrecventa se face o singura sedinta sau mai multe?
6 comentarii
0
21-01-2010, ora 07:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cu pensa Bipolara.( are 2 electrozi gen furculita cu 2 dinti). se face o singura sedinta si rezultatul este vizibil din prima.
daac se face radiofrecventa cu 1 singur electrodintrodus in cornet.. rezultatul vine peste 3 saptamani.
daca recidiveaza rinita sau NU.. tine de starea metabolizmului si a imunitatii fiecarui pacient in parte.. NU tine de tehnica chirurgicala.
Colargolul e pe baza de nitrat de argint si are efect de cauterizare chimica locala..
0
21-01-2010, ora 15:41
eu2000
Nu este medic/terapeut
eu2000
ok. va multumesc pt raspun
am sa incerc sa gasesc colargol si sa incep pt inceput tratamentul cu el, daca ziceti ca nu e toxic
0
29-01-2010, ora 22:40
eu2000
Nu este medic/terapeut
eu2000
Domnule doctor mai am si eu o intrebare
am gasit colargol de 2% e bun sau trebuie numai de 1% si care e modul de administrare la cel de 2 % daca e bun?
0
30-01-2010, ora 07:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da e bun!
se poate pana la 3%...
0
25-06-2010, ora 12:12
JeanGherase
Nu este medic/terapeut
JeanGherase
Buna ziua,

Domnule Doctor Flueraru Valeriu, asa cum v-am transmis si pe email, la mine a dat rezultate tratamentul cu Colargol 3%. Ce-i drept, a trebuit sa dau cateva telefoane pentru a gasi o farmacie in Bucurersti care prepara Colargol 3%, majoritatea aveau 1%. Nu am avut probleme in a suporta concentratia de 3%. Dupa prima serie de 10 zile nu s-a simtit amelorarea respiratiei pe nas, insa la a doua serie, dupa 5 zile nu am mai simtit nevoia de picaturi pentru desfundat.
Rezultatul este ca de apropate 3 saptamani respir pe nas fara picaturi ( olynth sau bixtonim ). Uneori respiratia este doar pe o nara, dreapta sau stanga, nu este o regula, dar sunt foarte foarte multumit si inca odata va multumesc pentru ajutor.
0
25-06-2010, ora 12:16
JeanGherase
Nu este medic/terapeut
JeanGherase
Buna ziua,

Domnule Doctor Flueraru Valeriu, asa cum v-am transmis si pe email, la mine a dat rezultate tratamentul cu Colargol 3%. Ce-i drept, a trebuit sa dau cateva telefoane pentru a gasi o farmacie in Bucurersti care prepara Colargol 3%, majoritatea aveau 1%. Nu am avut probleme in a suporta concentratia de 3%. Dupa prima serie de 10 zile nu s-a simtit amelorarea respiratiei pe nas, insa la a doua serie, dupa 5 zile nu am mai simtit nevoia de picaturi pentru desfundat.
Rezultatul este ca de apropate 3 saptamani respir pe nas fara picaturi ( olynth sau bixtonim ). Uneori respiratia este doar pe o nara, dreapta sau stanga, nu este o regula, dar sunt foarte foarte multumit si inca odata va multumesc pentru ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: