dependenţă sexuala?

21-02-2016
Laurita97
Nu este medic/terapeut
Laurita97
Bună ziua mă numesc Laura şi cred ca ma confrunt cu o problema ! Am 20 de ani şi am avut 7 bărbaţi în pat, nu m-am terminat cu niciunul vaginal, nu ma simţeam bine, acum 4 luni am cunoscut un băiat, ne-am plăcut şi ne-am mutat impreuna, mie nu îmi plăcea sex-ul de nici o culoare, dar cu el este altfel ! Îmi place la nebunie, mi-a termina mereu, sunt atât de excitanta doar când ma gândesc la el, vreau sex în fiecare zi de câteva ori, nu ma pot opri mereu sunt excitata când el este pe lângă mine, trebuie doar sa ma sărute şi sunt aproape gata, am certuri dese cu el deoarece câteodată nu mai poate şi ii reproşez ca nu ma satisface! Am mai multa nevoie de el în pat ! Îmi este frica sa nu fie o obsesie sexuala, îmi este frica sa nu ma mai pot opri ! Ce credeti? Am ajuns sa fiu dependenta de sex în 4luni? Pot rezolva acesta problema? Sau nu este o problema?mulţumesc mult!
1 comentarii
0
21-02-2016, ora 19:57
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Raspunsul este cuprins in intrebare, ca sa zic asa: cu actualul partener incercati sa compensati ceea ce nu s-a intamplat cu ceilalti. Daca insa nu gasiti o limita/masura in relatie este foarte probabil sa-l faceti sa se sperie si sa plece...
Incercati sa va consumati energia si pe alte activitati, iesiti mai mult, miscare/sport etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici