Dependenta Stilnox | Forumul Medical ROmedic

Dependenta Stilnox

30-01-2014
Cassades
Nu este medic/terapeut
Cassades
Buna am 32 de ani, nu am un loc de munca de multi ani, de la 24 folosesc stilnox constant 1-2 tablete pt a adormi. de 4 ani insa dupa o deceptie amoroasa iau 20-30 pe zi.am fost la diferiti medici fiecare cu opinia lui, am incercat diverse pt scurte per. de timp dar nimic nu era ca stilnox-ul nu reusesc sa stau o zi fara el. daca are cineva vreun sfat e binevenit.am incercat si cu reducerea dar max 6 ore rezist pe urma iar iau in doze si mai mari.multumesc
4 comentarii
0
30-01-2014, ora 11:54
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Cine-ti elibereaza tie atatea somnifere nu stiu ! Ca sa acapi de dependenta trebuie sa inlocuiesti cu un antidepresiv, cantitate mai mica pt inceput ! Mergi la medicul psihiatru !
0
30-01-2014, ora 22:40
Cassades
Nu este medic/terapeut
Cassades
suntem in romania si farmaciile dau o gramada fara reteta.am fost la medici dar numai rau m-am simtit de la antidepresive am luat seroquel de 300 de la un medic o doza prea mare, era sa mor am vrut sa il dau in judecata, deci nu am incredere in ei, si pe deasupra la ei toata consultatia dureaza 10-15min fara sa te trimita sa faci o analiza mai ampla. dar repet suntem in romania.as vrea sa stiu pe cineva care ia aceeasi cantitate si cum a scapat. sunt activ si pe diverse forumuri americane, si nu am gasit decat rezolvari cu metadona sau la noi suboxona care e scumpa si trebuie cativa ani. multumesc de raspuns stevens
0
30-01-2014, ora 23:38
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
O varianta de rezolvare iti dau eu daca esti hotarat sa scapi ! Prima data trebuie sa inlocuiesti o doza si reduci celelalte 2, apoi inlocuiesti inca una si ramai cu 1-2 pastile seara iar in ultima faza ramai pe doua doze de antidepresiv si un neuroleptic seara, dar in nici un caz 300 de mg, asta e o prostie ! In acelasi timp trebuie mobilizati rinichii, ficatul, intestinul gros, prin reflexoterapie, ceaiuri detoxifiante, ca sa iese cat mai repede din sange substanta respectiva si atunci esti ca si salvat, nu trebuie sa dureze foarte mult procesul !

Iti las telefonul meu daca vrei sa incepi !
0
31-01-2014, ora 15:24
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Bună, dependenţa de somnifere se poate tepăşi prin terapie psihologică pentru reglarea ritmului circadian. Există numeroase tehnici pentru reglarea melatoninei, iar cu suficienţă perseverenţă vei putea obţine rezultatele dorite.
C.A.N.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul