depresie, atac de panica si terapia power ki

18-08-2010
ioana.bobocea
Nu este medic/terapeut
ioana.bobocea
Dragele mele, va rog sa cititi revista "FELICIA ", numarul trecut si cautati articolul ce refera
DEPRESIA si ATACUL DE PANICA eliminate definitiv de TERAPIA POWER KI.

Sunt terapeut cu multiple calificari internationale si va pot spune cu bucurie ca aceste 2 afectiuni se pot rezolva incredibil de usor ;am facut 2 tratamente distale (vor dura 21 de zile ) in faza de crestere a lunii (pe 10.08 si 16.08.2010) si cei aproape 100 de pacienti mi-au scris ameliorarile ce se simt incredibil de repede.

Pacientii sunt din Romania, Franta, Suedia, Spania.

Plata a fost "UN ACATIST".
VA IUBESC SI VA ASTEPT daca si voi credeti ca "TOTUL ESTE POSIBIL".

-*

Terapia este usoara, placuta si ofera o stare de relaxare si amelioare in consecinta.


(*modificat de administrator)
3 comentarii
0
19-08-2010, ora 11:22
dana
Nu este medic/terapeut
dana
buna ziua,
Tatal meu in varsta de 73 de ani, cred ca se confrunta cu aceasta problema destul de grava zic eu.
Am fost cu el la gastro, urologie, analizele sunt bune ptr varsta lui, si totusi ma suna de 15 mii de ori pe zi ca ii este rau, care la el rau inseamna o stare proasta care il ia de la cap, pe spate, stomac si se opreste in picioare il tine cateva minute si apoi isi revine.Mentionez ca pana anul acesta a fost o persoana activa, fara pb de sanatate.Acum cand il apuca raul crede ca moare, As dori sa stiu daca cumva m-ati putea ajuta.
va multumesc!
0
19-08-2010, ora 11:31
ioana.bobocea
Nu este medic/terapeut
ioana.bobocea
Draga mea, la aceasta varsta a neputintei Atacul de panica este foarte frecvent. Detalii despre acesta in articolul din Revista FELICIA, sau pe net.Te rog scrie-mi -*
pentru a trimite detaliile tratamentului distal pe care il voi face.Astept insa scanata si schita camerei de dormit, dimensiuni si puncte cardinale, precum si pozitia si dimensiunile patului in aceasta camera, pentru a masura RETEAUA HARTMANN, te rog citeste pe net informatii despre aceasta -*


(*modificat de administrator)
0
21-08-2010, ora 00:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Bobocea I.,

Ce înseamnă pentru dvs. "un acatist"? Vă rog să fiţi mai explicită!
Mulţumesc mult cu anticipaţie.

Cu iubire creştină şi respect,
Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  • Atacul de panică
  • Cum recunoști atacul de panică?
  •