Depresie in sarcina

21-01-2016
Vasilica Mariana Maria
Nu este medic/terapeut
Vasilica Mariana Maria
De doua luni ma confrunt cu o depresie recurenta. Problema este ca nu pot sa iau tratament deoarece sunt însărcinată in 3o de saptamani. Starile imi sunt din ce in ce mai greu de suportat, dorm putin, tristete, fatigabilitate, ma simt incapabila sa simt iubire pentru cineva, nu pot sa nutresc sentimente bune, simt ca nu imi mai pasa de nimeni si nimic, nu imi mai vad rostul in a trai viata...poate cunoasteti cazuri asemanatoare de gravide cu depresie si imi puteti recomanda un psihiatru care sa ma poata ajuta cu ceva medicatie care sa nu afecteze bebelusul, cei consultaţi de mine doar mi-au pus diagnostic si m-au indrumat catre profesori universitari dar nu am reusit sa iau legatura cu cineva..va rog sa ma ajutati pentru ca ma aflu intr-o situatie disperata...
4 comentarii
0
21-01-2016, ora 16:54
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Daca sunteti din Bucuresti va recomand sa luati legatura cu dna dr Tudoroiu Madalina, Spit.de Psihiatrie Titan Dr. Constantin Gorgos pentru evaluare si tratament.
In acelasi timp va recomand sa apelati la psihoterapie, pentru a identifica sursa simptomelor.
Valentin Pescaru
psiholog-psihoteraput-sexolog
0
21-01-2016, ora 17:05
Vasilica Mariana Maria
Nu este medic/terapeut
Vasilica Mariana Maria
Buna ziua, nu sunt din Bucuresti, aveti cumva idee daca doamna a mai intanlit astfel de cazuri? Multumesc
0
21-01-2016, ora 17:50
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Da, am vorbit cu dansa despre situatia Dumneavoastra. Incercati sa luati legatura cu dansa maine dimineata. Gasiti nr de telefon al spitalului pe net.
0
21-01-2016, ora 18:12
Vasilica Mariana Maria
Nu este medic/terapeut
Vasilica Mariana Maria
Multumesc mult! O sa o contactez maine dimineata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Expunerea fetală la medicamente antidepresive poate avea un efect negativ asupra dezvoltării creierului nou-născuților
  • Stresul, anxietatea și depresia în timpul sarcinii au impact asupra dezvoltării cognitive a copiilor
  • Simptomele depresiei materne au fost asociate cu problemele comportamentale ale copiilor
  • Simptomele de depresie la mame - cum apar și cum evoluează pe parcursul perioadei perinatale
  • Legătura bidirecțională între depresia perinatală și bolile autoimune
  •