Depresie-probleme sexuale

14-03-2010
stefan51
Nu este medic/terapeut
stefan51
Am fost diagnosticat cu depresie si urmez un tratament cu SEROXAT 20- 1cp/zi si RIVOTRIL - 1cp/zi (in 2 reprize).Am inceput tratamentul pe 2 Feb.2010 si am probleme sexuale(lipsa libidou si imposibilitatea de a finaliza-ejacula. Mentionez ca am 52 de ani si am avut o viata sexuala normala cu 2-3 contacte saptamanal. Intrebarea mea este cu ce pot sa depasesc aceste neajunsuri (medicatie adecvata) in caz contrar ma simpt nevoit sa intrerup tratamentul. Astept raspuns de la medici sau de la cei care s-au confruntat cu asa ceva. Va multumesc
3 comentarii
0
11-05-2010, ora 03:35
caryyy
Nu este medic/terapeut
caryyy
lipsa libidoului me normala la acest pastile, mai ales in doze mai crescute, daca scadeti dozele v/a reveni totul la normal. numai bine!
0
13-05-2010, ora 16:01
BUBUBUBU
Nu este medic/terapeut
BUBUBUBU
PAREREA MEA E CA PSIHIATRI NU STIU DECAT SA TI DEA UN TRATMENT MEDICAMENTOS CARE LA UN MOMENT DAT TREBUIE OPRIT, SI NU AI REZOLVAT NIMIC...TREBUIE SA NE MOBILIZAM CA SA TRECEM PESTE DEPRESII, ANXIETATE...ETC
0
11-07-2010, ora 12:58
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Seroxat???Il stiu ca am luat si eu.Dar eu sunt fata.Scrie pe prospect ca poate duce la impotenta.Nu este recomandat barbatilor.Da da tulburari de libido.Mergi la alt psihiatru.

Pentru BUBUBU: medicamentele anihileaza/diminueaza simptomele, in timp ce un psihoterapeut iti face psihoterapie.In multe cazuri psihoterapia nu se poate face cand tu esti incarcat de simptome.Incearca sa ii povestesti ceva unui om foarte agitat de exemplu, dar agitat in sensul mai grav.Cu cat ramane ala din ce i-ai spus tu.Trebuie sa fie calm ca sa receptioneze si nu in ultimul rand sa se sesizeze pe sine ca sa poata avea o reactie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul