depresie sau stres?

25-05-2011
anapiru
Nu este medic/terapeut
anapiru
si ce ar trebui sa fac? intradevar medici din spania au zis sa iau tratament un an dar eu am luat 8 luni si de un an jumate nu mai iau, cand am anceput sa las tratamentul a fost foarte greu abia am reusit.diazepam nu e bun?va rog sa ma ajutati nu ma mai suport
3 comentarii
0
25-05-2011, ora 16:28
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna ziua, dr.Carmen Vochescu ti-a dat toate indicatiile, repet si eu ceea ce a spus, este o depresie si trebuie sa faci tratament corespunzator si sa fi monitorizata de medic pana la vindecare.
0
25-05-2011, ora 16:39
anapiru
Nu este medic/terapeut
anapiru
o sa merg la un medic
0
25-05-2011, ora 18:45
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Diazepamul nu trateaza depresia;in plus da dependenta. Multe persoane renunta la tratament inainte de termen pentru ca nu mai au simptome, dar de cele mai multe ori depresia revine.
Nu e sfarsitul lumii, cu siguranta va veti reveni din nou- cu tratament medicamentos. Curaj!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depresia la vârstnici
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  •