dereglare ciclu dupa 10 ani de anticonceptionale

15-03-2016
simona ditei
Nu este medic/terapeut
simona ditei
Dupa 10ani de luat anticonceptionale desorrele am hotarat sa le opresc in luna septembrie dupa ce am terminat folia.in oct mi-a venit la o luna, in noiembrie la fel la o luna, dar in dec nu a mai venit si in ian a venit la 2 luni, dupa care in feb nu mi-a venit si in martie a venit tot la 2 luni.se va regla singur sa vina la o luna?
Este normal?trebuie sa mai am rabdare? Daca da, cate luni? Daca nu e ok, ce trebuie sa fac?
1 comentarii
0
16-03-2016, ora 17:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aici gasiti mai multe marturii despre dereglari ale menstruatiei cauzate de anticonceptionale.

http://forum.romedic.ro/prod/Marturii_despre_anticonceptionale_083575.html

Unora li s-a reglat menstra in timp fara sa mai faca nimic.

Ati luat multi ani ac. Luati trimitere de la medicul de familie si faceti analizele de sange corespunzatoare ficatului, colesterol, transaminaze si o ecografie abdominala sa vedeti ficatul. Toate sunt gratuite.

In timp ac pot da steatoza hepatica, care e tacuta dar apoi poate evolua in boli grave. Poate fi necesara o detoxifiere a ficatului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  •